Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LSHAKSH në Gjermani-NJOFTIM

Shko poshtë

LSHAKSH  në Gjermani-NJOFTIM Empty LSHAKSH në Gjermani-NJOFTIM

Mesazh nga Agim Gashi Fri Jun 24, 2011 12:47 pm

LSHAKSH  në Gjermani-NJOFTIM 75729_460990817040_546432040_5949761_2362184_n
LSHAKSH në Gjermani
Hagener Str. 138 / b
58256 – Ennepetal – D


Anëtarët e Kryesisë së
Lidhjes …G j e r m a n i :
ta shpërndajnë….


Anëtarëve të Kryesisë
të Lidhjes së Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptar në Gjermani
dhe të gjithë anëtarëve të shoqatës sonë!


Shumë të nderuar kolegë, me rrespekt, i çmoj lartë përpjekjet T u a j a për të mbajtur gjallë, sado pak, frymën e kulturës dhe të letrave shqipe në mërgatë! Sado që një pikë uji në detin e madh të Evropës nuk mund të themi se është hiç. Këtë e dëshmuan manifestimet letrare në Koblenc dhe në Ennepetal, si dhe konkurset letrare të Lidhjes…që patën një frymë të re në nxitjen e krijimtarisë dhe të afirmimit të krijuesve shqiptarë në mërgim.

E shfrytëzoj rastin që t´ju apeloj për një angazhim pakëz më të shtuar, dhe për kryerjen e obligimit qe e keni ndaj shoqatës sonë! E lusim të gjithë anëtarësinë që të pajtojë pagesën e anëtarësisë! Andaj presim ndihmesat tuaja! Dikush nga ju ende nuk ka dhënë asnjë cent!

Në fund ju paralajmëroj se në nëntor do të mbahet një takim i gjerë me personalitetet gjermane dhe pa mjete ajo është e parealizueshme. Tema është „Gjenocidi në Kosovë – atak mbi një popull me një kulturë të lashtë“.

Ju lus që të ndihmoni të përgatitemi seriozisht!

Ju uroj pushime të këndëshme!

Ennepetal, 19.06.2011 Për Kryesinë: M. Ç u n i d.v.
____________________

Gjirologaria e shoqatës është: Alb.B…Kultursch. in Deutschland e.V.
Konto Nr.: 0007001704 ; Bkl.: 45451060
Spk. Enn. - Breckerfeld
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi