Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjufca: Thaçit do t’ia thyejmë konceptet politike, jo dhëmbët

Shko poshtë

Konjufca: Thaçit do t’ia thyejmë konceptet politike, jo dhëmbët Empty Konjufca: Thaçit do t’ia thyejmë konceptet politike, jo dhëmbët

Mesazh nga Agim Gashi Thu Jul 07, 2011 8:19 pm


[size=24]Konjufca: Thaçit do t’ia thyejmë konceptet politike, jo dhëmbët[/size]

Konjufca: Thaçit do t’ia thyejmë konceptet politike, jo dhëmbët Vetevndosje52512145


Lëvizja Vetëvendosje vazhdon ta ketë në “shënjestër” të parin e Qeverisë së Kosovës Hashim Thaçi. Derisa një ditë më parë deputeti Florin Krasniqi ka thënë se “mund t’ia thyejë dhëmbët kryeministrit Thaçi”, të enjten deputeti tjetër i kësaj lëvizje Glauk Konjufca ka përdorur një fjalor më shumë politik, duke thënë se kryeministrit Thaçi duhet t’i thyhen konceptet politike , jo dhëmbët.

Ai ka thënë se problemi i Kosovës zgjidhet vetëm duke thyer konceptin politik të cilin e përfaqëson Hashim Thaçi.

“Unë mendoj se nuk zgjidhet problemi i Kosovës, duke ia thyer dhëmbët Hashim Thaçit. Mendoj që duhet t’ia thyejmë konceptet politike që i përfaqëson Hashim Thaçi. Kjo do të ishte thyerja më e madhe, për arsye se kemi të bëjmë me një person, i cili përfaqëson një projekt politik. Ky person ka mundur të jetë një person tjetër, ka mund të mos jetë Hashim Thaçi, por është Hashim Thaçi dhe është ai i cili më së shumti po e shtynë përpara këtë projekt politik. Dhe është në majën e këtij projekti politik dhe ne nuk kemi se si të mos merremi me të, kur ai është problemi i Kosovës”, ka arsyetuar Konjufca.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi