Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Limaj: Mund t’më fusin në burg, por jo t’më eliminojnë!

Shko poshtë

Limaj: Mund t’më fusin në burg, por jo t’më eliminojnë! Empty Limaj: Mund t’më fusin në burg, por jo t’më eliminojnë!

Mesazh nga Agim Gashi Sat Jul 16, 2011 11:21 pm

Limaj: Mund t’më fusin në burg, por jo t’më eliminojnë!


Limaj: Mund t’më fusin në burg, por jo t’më eliminojnë! 16fatmir_limaj_e
Ish-ministri i Transportit dhe Postë-Telekomunikacionit, aktualisht deputet në Kuvendin e Kosovës, Fatmir Limaj, në një deklarim televiziv, u ka bërë me dije të gjithëve se mund ta harrojnë idenë se mund ta eliminojnë politikisht.
“Edhe nëse më fusin në burg, kurrë nuk mund të më eliminojnë. Le ta harrojnë. Mund të më eliminojë vetëm vota e popullit”, ka thënë Limaj në emisionin "Debat" në RTK.
Ai ka pohuar se nëse imuniteti nuk i merret në Kuvend me 61 vota, çdo veprim tjetër do të jetë i paligjshëm. Limaj ka pohuar se edhe mund ta arrestojnë në ndërkohë, por këtë familja e tij do ta konsideronte si kidnapim.
Deputeti i PDK-së është treguar i gatshëm për ballafaqim me drejtësinë, duke thënë e di se do të dalë prapë i pastër, si në rastin me Ministrinë. Ka shprehur bindjen që rrjedhimisht nuk ka asgjë në rastin që po akuzohet.
“Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Agim Çeku, Kadri Veseli, Ramë Buja, që të gjithë e dinë se unë nuk kam qenë në Kosovë, në kohën për të cilën akuzohem. Të gjithë e dinë”, ka thënë Limaj.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi