Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NESËR NË ORA 12-të të gjithë në sheshin “Skenderbeu” - Presheva proteston kundër dhunës dhe diskriminimit serb !

Shko poshtë

NESËR NË ORA 12-të të gjithë në sheshin “Skenderbeu” - Presheva proteston kundër dhunës dhe diskriminimit serb !  Empty NESËR NË ORA 12-të të gjithë në sheshin “Skenderbeu” - Presheva proteston kundër dhunës dhe diskriminimit serb !

Mesazh nga Agim Gashi Tue Sep 20, 2011 2:42 pm

NESËR NË ORA 12-të të gjithë në sheshin “Skenderbeu” - Presheva proteston kundër dhunës dhe diskriminimit serb !

NESËR NË ORA 12-të të gjithë në sheshin “Skenderbeu” - Presheva proteston kundër dhunës dhe diskriminimit serb !  1.aaaaaaaarrest

Organizatorët e kësaj proteste i kanë deklaruar agjencisë informative “Presheva Jonë” se me kohë janë përgatitur dhe mobilizuar gjithë aktivistët e partive dhe shoqatave, dhe se demonstrat e nesërme e radhës në Preshvë do të jetë e prirë nga i tërë spektri politikë në bashkpunim më Këshillin e të Drejtave të Njeriut, OVL të UÇPMB-së si dhe oganiazata tjera joqeveritare (ONG) që veprojnë në Luginën e Preshevës.


Preshevë, 20 shtator / AIK-Presheva Jone

“MJAFTË MË” ! është KJO motoja eprotestës së nesërme gjithpopullore në Luginën e Preshevës. Masa e tubuar për qëllik për të protestuar kundër politikës antishiptare të regjimit të Beogradit dhe duke dononcuar dhunën sistematike dhe diskrimimin e shqiptarëve në gjitha fushat e jetës si në arsim, në punësim, në mos përfshirje adminístrative...do të tubohen nesër fiks në orën 12:00 para sheshit “Skënderbe”, përballë shkollës së merme, ku pastaj masa duke duke vazhduar rrugëtimin përmes qytetit, para policisë deri tek qendra, ndërtesa e Komunës së Preshevës.

Organizatorët e kësaj proteste i kanë deklaruar agjencisë informative “Presheva Jonë” se me kohë janë përgatitur dhe mobilizuar gjithë aktiovistët e partive dhe shoqatave, dhe se demonstrat e nesërme e radhës në Preshevë do të jetë e prirë nga i tërë spektri politikë në bashkpunim më Këshillin e të Drejtave të Njeriut, OVL të UCPMB-së si dhe oganiazata tjera joqeveritare (ONG) që veprojnë në Luginën e Preshevës.

Do theksuiar, s enjë tubim i të njetit karater antiqeveritar të Serbisë ihste mbajtur më 13 shtator në Bujanoc është organizuar protesta e parë me moton "MJAFT MË 201-2011”.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi