Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LSHAKSH NË GJERMANI:Takim informativ në Ennepetal

Shko poshtë

LSHAKSH NË GJERMANI:Takim informativ në Ennepetal Empty LSHAKSH NË GJERMANI:Takim informativ në Ennepetal

Mesazh nga Agim Gashi Sat Oct 29, 2011 12:04 am

LSHAKSH NË GJERMANI:Takim informativ në Ennepetal 6798_0_0_101x85_images_stories_Logo_lshaksh

LSHAKSH NË GJERMANI
Hagener Str. 138/B
58256 – Ennepetal - De


Kto. 0007 0017 04 / Blz. 4545 1060
Sparkasse: Ennepetal-Breckerfeld

Takim informativ në Ennepetal

Veni re: Hyrja nuk është e preferuar për persona nën 18 vjeqarë!

Takimi ka karakter informativ me:personalitete të politikës, kulturës e ekonomisë të Ennepetalit, Hagenit, të NRW dhe terë Gjermanisë, etj.

Ftohen personalitete nga Kosova, zyrtarë të përfaqsive tona në Eu… Qytetarë gjerman, shqiptar, e tjerë…

Takimi mban titullin:-
„Gjenocidi në Kosovë- atak mbi një popull me kulturë të lashtë“
Vendmbajtja:Gasstr.10 / Haus Ennepetal /
58256- Ennepetal, NRW - Deutschland

Data e mbajtjes: 26 nëntor 2011
Plani global i takimit: Takimi fillon në orën 13.4013.40 - 14.00 h. shikimi i ekspozitës: Fotografi dhe fakte për gjenocidin serb mbi shqiptarët nga burime të ndryshme, shumica nga libri i Prof. dr. Nusret Pllanës, mysafir.

Tema bosht e takimit: Libri i zotëri Nusret Pllanës, Prof. dr.

Fotografi e fakte për shqiptarët, një popull me kulturë të lashtë nga burime të ndryshme…

14.00 h. Hapja e takimit dhe përshëndetja e mysafirëve…

Fillon komunikimi i Prof dr. Nusret Pllanës, edhe personalitete të tjera…

Përfaqësuesja e SPD- në Ennepetal edhe nga Hageni

Përfaqësuesi i CDU-së në Ennepetal … e të tjerë…

-Ambasadori i Kosovës, dr.Vilson Mirëdita, edhe i Shqipërisë…

-Kreshnike Mehmetaj, kshilltare e lartë në Parlamentin Evropian

-Martin Çuni, kryetar i Shoqatës, Lidhja e Shkrimtarëve e Artistëve Shqiptar në Gjermani

15.00 – 15.40 h: Muzikë klasike, Shkodran Tolaj tenor, Driton Gashi, dhe…

(Komunikimet, parashihet të zgjasin rreth një orë; ndërsa pikat muzikore rreth një gjysmë ore. Ju lutemi konfirmoni ardhjen, në adresën: E-mail:martincuni@hotmail.deKorrik 2011, Ennepetal / Për kryesinë e LSHAKSH - Martin Çuni d. v.

Veni re: Hyrja nuk është e preferuar për persona nën 18 vjeqarë!

___________________________________________________LSHAKSH NË GJERMANI:Takim informativ në Ennepetal 6798_0_0_120x101_images_stories_Logo_lshaksh
Alb.B. der Schriftsteller & Künstler… in De. e. V.
Hagener Str. 138/B
58256 – Ennepetal - De

Kto. 0007 0017 04 / Blz. 4545 1060
Sparkasse: Ennepetal-Breckerfeld
Einladung


Diese einladung ist für personen über 18 Jahren

Sehr geehrte Damen und Herren,

hiermit laden wir Sie herzlich zu unserem Kultur- und Informationstreffen ein. Dieses findet statt am:

Samstag den 26. November 2011, Beginn 13:40 Uhr im „Haus Ennepetal“, Gasstraße 10, 58286 Ennepetal

Im Zeichen des Treffens ist das Andenken an all die Menschen in Kosova, die ihr Leben für die Freiheit und die Demokratie aufgeopfert haben. Das andenken an all diejenigen Menschen, die in der Auseinandersetzung mit einem Regime, dessen Kernpolitik das Genozid war, ums Leben kamen.

Das Programm in Kürze:

13:30 – 14:00 Uhr Ausschau der ausgestellten Bilder

14:00 – 15:00 Uhr Vorträge der eingeladenen Persönlichkeiten & Vorstellung des Buches: „Der Terror der Besatzungsmacht Serbien gegen die Albaner“ von Professor, Dr. Nusret Pllana

15:00 – Kulturteil mit Musik / Tenor: Shkodran Tolaj & Driton Sejdiu


Über Ihre Teilnahme würden wir uns sehr freuen.

Der Vorst. der Albanische Bund der Schriftsteller, Künst. & Kultur. in Deutschland


Martin Çuni Vorsitzender
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi