Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Letërnjoftimi politik për Albert Kurtulajn

Shko poshtë

Letërnjoftimi politik për Albert Kurtulajn Empty Letërnjoftimi politik për Albert Kurtulajn

Mesazh nga Agim Gashi Thu Nov 24, 2011 11:21 pm

Letërnjoftimi politik për Albert Kurtulajn

Nga Strellci i Ulët i Deçanit

Letërnjoftimi politik për Albert Kurtulajn 387406_201964756550250_100002101828095_476726_1733502097_n
Në vitin 2005 Albert Kurtulaj zgjedhet kryetar i FR të LDK-së, dega në Deçan, kohë në të cilën kryekëput do t’ju përkushtohet aktiviteteve politike të rinisë.
Në Kuvendin e VI-të Zgjedhor të Degës së LDK-së në Deçan në vjeshtë të vitit 2006 zgjidhet anëtar i Kryesisë, ku vazhdon te jet edhe tani.
Viti 2007 shënon ngritje në karrierën tij politike. Zgjidhet anëtar i Kryesisë Qendrore të FR të LDK-së si dhe emërohet përgjegjës për Media dhe Marrëdhënie me Publikun në kuadër të kësaj strukture.
Në zgjedhjet lokale të mbajtura në Nëntor të vitit 2007 ishte kandidat për Asamblenë Komunale të Deçanit. Aso kohe ai kryente edhe postin e Zëdhënësit të Shtabit Zgjedhor të degës së LDK-së në Deçan si dhe Kordinator me Shtabin e Qendrës.
Po nga ky vit (2007) Alberti ka qene Kordinator i LDK-së me NDI.
Përveç angazhimeve politike, Albert Kurtulaj ka kryer edhe detyrën e Shefit te Protokoll në Kabinetin e Zëvendëskryeministrit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, z.Ramë MANAJ. Aktualish kryen detyren e mesimdhenesit.
Ka kryer disa programme trajnuese ne NDI, si ‘’Akademia për Zhvillimin e Partive Politike’’, pastaj trajnimin e avancuar ne kete program, Trajnimin per trajner dhe i kyçur në programin « Forumi për Lidership i Partive Politike ». Gjithashtu per dy vite rresht ka qene bursist i Fondacionit Gjerman Konrad Adenauer Stiftung, ku ka perfunduar shkollen politike dhe ka ndjekur shum kurse dhe trajnime. Është në perfundim të studimeve post-diplomike në fakultetin Filozofik.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi