Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LDK në Gjermani Njofton

Shko poshtë

LDK në Gjermani Njofton Empty LDK në Gjermani Njofton

Mesazh nga Agim Gashi Tue Nov 29, 2011 10:51 pm

LDK në Gjermani Njofton
LDK në Gjermani Njofton LDK-Logo2

Shënohet ditëlindja e Presidentit historik dhe promovohen dy libra për Dr. Ibrahim Rugoven

LDK në Gjermani Njofton Thumbnail.php?file=7_359551256

Njoftojmë bashkëatdhetarët, anëtarsinë e gjerë të LDK-së dhe gjithë të interesuarit se Dega e LDK-së në Gjermani, në bashkëpunim me nëndegën e saj në NRW-, permesë komisionit të saj për kulturë, më 11 dhjetorë 2011, duke filluar nga ora 13:00, në Hennef (afër Bonit – Gjermani ), organizon shënimin e ditëlindjes së Presidentit Historik të Kosovës dhe në kuadër të këtij kujtimi, bënë promovimin e librave : “ Filozofia politike dhe nacionale e Ibrahim Rugoves “ te autorit Enver Bytyqi dhe "Dr. Ibrahim Rugova - Arkitekti i Dardanise se Re " nga Engjell Koliqi.

LDK në Gjermani Njofton Lib%C3%ABr-p%C3%ABr-Rugov%C3%ABn-Engj%C3%ABll-Koliqi-Dr.-Ibrahim-Rugova-Arkitekti-i-Dardanis%C3%AB-s%C3%AB-ReLDK në Gjermani Njofton 273214_100001181825890_771706856_n

Në këtë aktivitet kulturorë dhe nderues, pritet të marrin pjesë intelektual , bashkëpunëtorë e bashkëveprimtarë të Presidentit Historik Dr. Ibrahim Rugovës, krijues e publicistë nga trojet tona e nga mërgata shqiptare si dhe autoret e librave qe do te promovohen; Enver Bytyqi dhe Engjell koliqi.
Pjesëmarrja Juaj në këtë eveniment kulturorë nderon jetën dhe vepren madhore të këtij kolosi për lirine, pavarësinë dhe demokracinë e Kosovës, autoret e librave, kulturën dhe historinë tonë më të re.Manifestimi mbahet në këtë adresë:

Euro Park Hotel Hennef
Reutherstrase 1a-c
53773 Hennef


Për informata:
Kryesia e Degës së LDK-së Gjermani, Qazim Bajgoraliu- kryetar
Kryesia e Nëndegës së LDK-së për NRW, Muharrem Sfarqa, kryetar.
Tel: ++491773491592 dhe ++17667219290
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi