Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PARALAJMËRIM-VIZITA E MINISTRITË TË DIAPORËS IBRAHIM MAKOLLI NË LION TË FRANCËS

Shko poshtë

PARALAJMËRIM-VIZITA E MINISTRITË TË DIAPORËS IBRAHIM MAKOLLI NË LION TË FRANCËS Empty PARALAJMËRIM-VIZITA E MINISTRITË TË DIAPORËS IBRAHIM MAKOLLI NË LION TË FRANCËS

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jan 30, 2012 8:44 pm

PARALAJMËRIM-VIZITA E MINISTRITË TË DIAPORËS IBRAHIM MAKOLLI NË LION TË FRANCËS GetInline.aspx?messageid=b81f4ce4-4b63-11e1-ab31-00215ad9e698&attindex=1&cp=-1&attdepth=1&imgsrc=cid%3aimage004.jpg%4001CCDF6C.509BEDC0&hm__login=sharkia_323&hm__domain=hotmail.com&ip=10.43.26PARALAJMËRIM-VIZITA E MINISTRITË TË DIAPORËS IBRAHIM MAKOLLI NË LION TË FRANCËS GetInline.aspx?messageid=b81f4ce4-4b63-11e1-ab31-00215ad9e698&attindex=0&cp=-1&attdepth=0&imgsrc=cid%3aimage003.jpg%4001CCDF6C.4B54C350&blob=MHxpbWFnZTAwMy5qcGd8aW1hZ2UvanBlZw_3d_3d&hm__login=sharkia_323&hm__domain=hotmail.com&ip=10.43.26

PARALAJMËRIM
VIZITA E MINISTRITË TË DIAPORËS IBRAHIM MAKOLLI NË LION TË FRANCËS


Të dashur bashkatdhetar,

Ministri i diasporës së Qeverisë së Kosovës Ibrahim Makolli të cilin e takuam në Paris me datën 6 dhjetor 2011 kishte shprehur dëshirën të vizitoj edhe Mërgatën shqiptare të Lionit. Në bashkëpunim me ambasadën e Kosovës në Paris organizohet një takim me qytetarët shqiptar të komunitetit të Lionit (Lyon).

Ministri Makolli konform agjendës së tij pritet të vizitoj Lionin me datën 15 shkurt e mërkurë në shkollën shqipe FAN NOLI të Lionit.

Për arsye sigurie Shoqëria Bashkimi Shqiptar do tu njoftoj më vonë mbi orarin e takimit me bashkatdhetarët e Lionit dhe lokalët e posaçme ku do të mbahet takimi me Bashkadhetarët tanë.

Në këtë takim ju do të keni mundësi ti parashtroni ministritë nevojat e komunitetit siç dhe ta pyesni edhe në lidhje me problemët me të cilat ballafaqoheni si mërgimtar me administratën Shtetërore të Kosovës apo mbi çështjët tjera që mund tu interesojnë të cilat janë nën kompetencat e kësaj ministrie.

Ju lutemi ti informoheni edhe bashkatdhetarët tjerë mbi këtë vizitë të Ministrit të Qeverisë së Kosovës që të kemi një bisedë sa më frytdhënëse mbi problemët, nevojat dhe perspektivat e mërgatës sonë.

Me nderimët më të larta
Shoqëria Bashkimi Shqiptar
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi