Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kamishi e shtyn ultimatumin kundër Kurtit për nesër?

Shko poshtë

Kamishi e shtyn ultimatumin kundër Kurtit për nesër? Empty Kamishi e shtyn ultimatumin kundër Kurtit për nesër?

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 08, 2012 9:22 pm

Kamishi e shtyn ultimatumin kundër Kurtit për nesër? 08kamishi_0802121405_1

Kamishi e shtyn ultimatumin kundër Kurtit për nesër?

Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës Bekim Haxhiu, i njohur me nofkën Kamishi, pas protestave të Vetëvendosjes për zbatim të reciprocitetit me Serbinë, në Kuvend kishte thënë se ka informacione të sakta për, siç ishte shprehur ai, “punë të dyshimta” të Albin Kurtit.
Sipas tij, lideri i VV-së kishte udhëtuar i maskuar me batanije me një grup serbësh në Klinë, dhe kishte marrë një zarf nga një punëtore e një ish - ministrit të Slobodan Milosheviqit. Kamishi më pas kishte dhënë ultimatum se nëse për këto akuza Albini nuk përgjigjej deri më sot, më 8 shkurt 2012, ai do të dilte në opinion me fakte e dëshmi të reja.
As Albini e as bashkëpartiakë të tij nuk kanë folur publikisht për këto akuza, por vetëm i kanë quajtur shpifje.
Kamishi, këtë sqarim për akuza dhe përplotësimin e ka shtyrë për në konferencën e nesërme për shtyp, në orën 12, në Kuvendin e Kosovës.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi