Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës?

Shko poshtë

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Empty Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës?

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 22, 2012 8:40 pm

Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës?


Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Gazmend_islami

Gazmend Islami
UÇK-ja e Tiranës dhe UÇK-ja e themeluar në Kosovë?
Një enigmë që duhet për tu sqaruar, një e panjohur për të gjithë ata qe merren me historikun e një periudhe që ka bërë ndërrimin e historisë me të re të Kombit . Kjo temë është dashur që moti të sqarohet, por dikush është frikësuar, dikush është kërcënuar , e dikush ka pasur përfitime nga kjo heshtje.

Lidhjet e Zahir Pajazitit me Adem Jasharin

Kjo mjegull e madhe vështirë dhe është për tu sqaruar . Ajo çka i dallon këta politikanë që thirren në emër të UÇK-së, nga të tjerët është se ata nuk besojnë që një ngjarje nga jeta e tyre të ketë ndikuar në zhvillimet negative të jetës së dikujt tjetër. Kjo garniturë e quajtur dhe e vetëshpallur UCK- ë, dhe Shtabi i saj janë të aftë të mësojnë gjërat e fshehura që i përkasin gjendjes reale. Nën ndikimin e propagandës kanë arritur të hipnotizojnë shume njerëz dhe jam shumë i bindur, që po ta dinin ata realitetin do të ndihen të turpëruar se çka kanë bërë këta gjate periudhës se luftës dhe pasluftës . Nga ana logjike mund të sillte një lufte brenda vet UÇK-së, por për momentin do të ishte vetëvrasje për UÇK- në, dhe bazën e saj të ndritshme. Në këto anë shihej rebelimi i hapur, gati se nuk ishte ardhur që vetëm armët mes veti të mund të zgjidhnin konfliktin në mes atyre që luftonin me vite brenda Kosovës disa komandantëve parashutist të ardhur nga jashtë. Në asnjë mënyrë nuk duam qe të bëjmë të njëjtën analizë duke lidhur ngushtë njëra me tjetrën. UÇK-ja e krijuar brenda Kosovës dhe ajo e Tiranës që për dikë janë të pandashme, por ne realitet janë krejt dy pjesë të ndara që më shumë ka sjellë fatkeqësi, sesa bashkëpunim të mirëfilltë të këtyre dy shtyllave, që tash mbanin luftën e UÇK-së, njëra ndeshej me armikun e tjetra bënte planet në Tiranë se si të merrej pushteti pas përfundimit të luftës. Dikush mund të pyet po, pse? Sepse nuk po kuptoj se çfarë ndryshimi ka kur Shtabi dhe SHIK-u ishin krijuar nga UÇK-ja , por për të bërë një elaborim të gjithë kësaj, është një temë që duhet shkruar në një libër, mirëpo kësaj radhe do të mundohem që në formën më të mundshme e të thjesht të bëjmë disa sqarime.
1.Në bazë të hulumtimeve të literaturës historiografike të bërë shihet qartë se barrën kryesore të luftës e mbante linja e Llapit në krye me Zahir Pajazitin dhe shtylla tjetër në Drenicë me Komandantin Adem Jashari dhe Rexhep Selimin e që ky i fundit ishte gjenerator i bashkimit të këtyre grupeve, ndërsa Nait Hasani ishte në cilësinë e koordinatorit në mes djemve që e bënin luftën në Kosovë dhe atyre që vjelin frytet e tyre nga jashtë, duke bërë plane dhe veprime dhe duke i kushtëzuar këta nga brenda. Kishte divergjenca të mëdha sepse djemtë që luftonin brenda nuk pajtoheshin dhe as qe donin të dëgjonin për Komandantet e vetëshpallur jashtë Kosovës. Në bazë të të dhënave thuhet se si themelues të UCK-se janë: Zahir Pajziti, Rexhep Selimi, Xheladin Gashi, Nait Hasani nga brendia e Kosovës në koordinim edhe me Adem Jasharin. Mirëpo duke e ditur që Nait Hasnai i përkiste LPK-se ai për çdo gjë duhej ta informonte Xhavit Halitin, Azem Sylen dhe siç shkruhet me vonë në biografit të ndryshme thuhet se ne takimin mbajtur në Tirane kanë marrë pjesë: Azem Syla,Kadri Veseli,Xhavit Haliti,Nait Hasani,Xheladin Gashi, dhe aty është vendosur për luftën dhe janë marre vendime të rëndësie të veçantë, e veçanta e kësaj është se po fillonte një epokë e re ,,


Nait Hasani hesht, se ndihet i frikësuar

Shihet qartë se Zahir Pajziti përpos Ismet Abdullahut nuk ka dashur të takohet me këta që ishin jashtë vendit,, sepse ai e dinte që një ditë do të vij deri të përplasja me këta të fundit. E këto përplasje shihen menjëherë sapo u morën vendime,, shumë herë kishin kërkesa dhe mundoheshin të dirigjonin luftën nga jashtë por kjo nuk i bënte përshtypje Komandantit që merrte vendime në nivel të Kosovës pa i pyetur Parashutistet, që të fundit do formojnë edhe SHIK- un. Për të marr mbi vete të gjitha meritat e atyre që luftonin brenda. Tash kur kanë kaluar sa vite nga përfundimi i luftës ende nuk kemi të dhëna të sakta se kush ishin themeluesit e UÇK-së . Nait Hasani hesht, se ndihet i frikësuar. Por vijmë në përfundim duke marr parasysh të dhënat e atyre që ishin si guerilët e parë dhe deklaratën e Qerim Kelmendit i cili thotë se: për shumicën e guerileve të asaj kohe: Zahir Pajaziti ishte Komandanti i parë i Shtabit Operativ të UÇK-së dhe Komandanti ynë i papërsëritshëm. Gjithashtu edhe letra e Adrianit pas vrasjes se Zahirit tregon se Zahiri ishte vet Komandant, më së miri vërteton edhe ajo që pas rënies se tij kalojnë thuajse 6 muaj deri sa të koordinohen punët e atyre qe ishin mbetur si shtylla kryesore.. Në historiografinë serbe UÇK-ja ishte e përberë nga dy grupe operative, njeri grup ishte i shtrirë në vijën Podujevë, Prishtinë, Pejë , Gjakovë, Deçan, dhe se udhëheqës i cilës ka ishte Zahir Pajaziti dhe grupi tjetër që vepronte në Mitrovice, Drenice, Kline , Malisheve i cili udhëhiqej nga Rexhep Selimi. Këtu shihet qartë se edhe armiku këta të dy i shihte si njerëzit që më shumti kanë bërë edhe shtrirjen e UCK-së. Në bazë të të gjitha këtyre të dhënave mund të vijmë në përfundim se Zahir Pajziti ishte Komandant i parë i Shtabit Operativ deri në vrasjen e tij. Pas vrasjeve të dyshimta të komandanteve më të zot që vepruan brenda Kosovës një decenie. Këtu kemi të bëjmë me dy fraksione brenda UCK-se ajo që njiheshin si luftëtarët e lirisë që ishin brenda Kosovës që bënin pjesë; Zahir Pajaziti, Adem Jashari, Rexhep Selimi, Hamez Jashari ,Musa Jashari, Hakif Zejnullahu,Edmond Hoxha, Ramush Haradinaj,Luan Haradinaj, Lah Ibrahimaj,Muje Krasniqi, Adrian Krasniqi, Hasan Zeneli, Avni Ajeti, Ilir Konushevci, Qerim Kelmendi etj por kurrë pa harruar edhe grupin shume të fuqishëm që vepronte në kuadër të LKÇK-së, Bahri Fazliu,Agron Rrahmani, Sali Salihu, Liburn Aliu, Avni Klinaku, Fatmir Humolli etj, këta djem shumë të mirë dhe të guximshëm të cilëve j’ua preu udhën Xhavit Haliti duke u ndaluar furnizimin me armatim sepse ata ishin të vendosur që të flijoheshin e jo të sorollateshin hollëve të hoteleve të Tiranës. Frika e madhe i përshkonte këta që ishin jashtë vendit dhe ndiheshin alergjik sapo dëgjonin emrin e LKÇK-së.

Grupi i SHIK-ut në shtabin e Tiranës

2. Grupi tjetri i përbëre nga ata qe krijuan SHIK-un dhe Shtabin në Tiranë ishin: Xhavit Haliti,Azem Syla, Kadri Veseli, Hashim Thaçi dhe struktura e Fatos Nanos dhe SHISH-i shqiptar.
Kjo periudhë donë një studim të mirëfilltë nga historian, sociolog, kriminalistë, etj.., sepse është një temë që duhet trajtuar sepse populli e donë që Historinë e Lavdishme të Kombit Shqiptar dhe UÇK- në të mos e kriminalizojë me disa të vetëshpallur ‘’Komandant e përmbi komandant’’, vetëm ne këtë formë të studimit mund t’ua lemë brezave të ardhshëm një pasqyrë reale të asaj që ishte madhështore, të asaj që duhet të krenohen edhe ata kur të lindin pas 1000 vitesh.


Si u takuan dhe për çka biseduan Zahir paraziti e Azem Syla në Tiranë mëvitin 1997?

Thuhet se Zahir Pajaziti më 14 janar 97 ishte takuar me Azem Sylën në Tiranë, nëpërmes Qerim Kelmendit. Zahiri po me atë datë e ishte fjalosur deri në ekstrem me Azem Sylen. Thuhet se Azem Syla e kishte kërcënuar Zahirin në atë takim të 14 Janarit. Me 17 Janar ishte kthyer në Prishtinë shumë i zhgënjyer nga takimi me Azem Sylen.. Personi i fundit që duhet të na sqarojë është Nait Hasani i cili u burgos me 28 Janar 97, duhet që ndërgjegjja e tij të dalë e ta thotë të vërtetën.

Pjesë e bisedës në mes të Zahir Pajazitit e Azem Sylës

Lidhur me bisedën e zhvilluar në Tiranë në mes Zahir Parazitit dhe Azem Syles tregon një nga figurat kyçe të UÇK-së, Qerim Kelmendi ne një nga intervistat e tij. Ai paraqet një bisedë shumë domethënëse të zhvilluar në mes Zahir Pajazitit dhe Azem Sylës,
Zahiri: Të falënderoj për kërkesën për takim, mirëpo, meqë nuk njihemi, është e drejtë me pyet se kush jeni ju dhe cili është qëllimi që keni kërkuar takim me mua.
Azemi: Jam një shok i juaji, që aktualisht jetoj në Zvicër dhe që ua don të mirën.
Zahiri: Të falëminderit që na e do të mirën, mirëpo mendoj se kjo nuk është e mjaftueshme dhe çfarë rëndësie ka për t’u takuar.
Azemi: Unë kam dëgjuar për ty, kam dëgjuar shumë, e di se je trim e shkuar trimit, dhe dështa me folë, se si ka mundësi, që këtë përvojë tënden, ta mbartësh edhe në pjesë të tjera të Kosovës?
Zahiri: Nuk po të kuptoj se për çfarë e ke fjalën, nuk po të kuptoj...
Azemi: Shokët nga brenda më kanë njoftuar për trimëritë tuaja dhe mendova se është mirë të flasim, të njihemi dhe...
Zahiri: Unë or mik, nuk po të njoh, mirëpo mendoj se për këto punë, më mirë se kudo, flitet në Kosovë. Kur të vish në Kosovë, edhe flasim për çfarë të duash. Atje bëhen edhe takimet, e këtu në Shqipëri, jemi turistë.
Nga takimi mes Zahirit dhe Azemit që u prezantua me emrin Petriti, shihet qartë se tensionimi kishte filluar qysh në fillim të bisedës, dhe si është e mundur që Komandanti i Operatives të mos e njohë “Ish Komandantin e UCK”, përgjigjja është e thjesht se ky ishte komandant i strukturave të LPK-së që kishin bërë gjithë programin dhe kishin emëruar gjithë strukturën. Ata vetëm pritnin derisa tu hapet rruga që ta merrnin kalanë nga brenda
.


Shtabi i UÇK-së i diasporës, rrinte në Tiranë

Ditët e pushimit në Shqipëri ishin të mërzitshme. Nuk arritëm të siguronim asnjë armë të vetme për natyrën e punës sonë në Kosovë. (Zahiri është kthyer në Kosovë me armët që ka shkuar” citat i Qerim Kelmendit)..
Shtrohet pyetja si është e mundur që i gjithë stafi i Shtabit të Diasporës ishte në Tiranë duke filluar nga Xhavit Haliti, Azem Syla, Kadri Veseli, Ali Ahmti,I brahim Kelmendi dhe te mos kishin asgjë për tu dhënë atyre qe bënin luftën brenda Kosovës....
Në librin e tij Bedri Islami “Enigma e një vrasje të trefishtë “ nuk ka mundur të arrin në përfundim se si ka mundur të vij deri tek vrasja e Zahir Pajzitit, aty thuhet se në komisionin e formuar për të sqaruar rrethanat e vrasjes nuk është gjetur dyshim përpos asaj që Ali Ahemti thotë se ka lajmëruar Ismet Abdullahun, por aty shtrohet pyetja a e ka lajmëruar Zahirin. Nëse do të kishim një studim të mirëfilltë shumë shpejt do të vinim në përfundim se si dhe kush ndihmoj në vrasjen e tyre....Sa për opinion është edhe zbardhja e letrës që e ka dërguar Adem Jashari tek shokët e tij në Dhjetor të 97, ku ndihet i lanë pas dore dhe i tradhtuar, ajo letër gjendet diku në arkivat e LPK-se ,këtë mund ta dëshmoj Ramiz Lladrovci sjellim fragmente të nxjerrura nga libri i Bedri Islamit kur merret ne pyetje Azem Syla me rastin e rënies së Zahirit dhe letrës se Ademit. Kështu zhvillohet biseda e komisionit dhe Azem Sylës Si është e vërteta për ndihmën e familjes Jashari dhe për takimin me djalin e tij Lulëzimin
- Azem Syla: Te dhëna nuk kam dhe nuk them se nuk është ndihmuar familja Jashari, por besoj një qind për qind që është ndihmuar sikur familjet e tjera
- Ramiz Lladrovci: Një letër qe ka dërguar Adem Jashari ne dhjetor 1997, shkruan se jemi diskriminuar me armatim .Letra ekziston edhe sot
- Azem Syla Nuk di për këtë letër,di vetëm se është ndihmuar
- Naser Idrizi: Kur është bërë Adem Jashari anëtar i UCK-së
- Azem Syla: Datë të sigurt nuk di, po një di dhe flas me kompetencë se ka qenë ushtar dhe një ndër eprorët në rrethin e tij dhe e dijë se ka mbajtur lidhje te drejtpërdrejta me Nait Hasanin njërin prej anëtarëve të shtabit të përgjithshëm te UCK-se.
- Kur pyetet se pse Ali Ahmeti përjashtohet nga sektori i veçanet dhe me vendim te kujt është larguar
- Azem syla thotë se: Xhavit Haliti ishte përgjegjës i sektorit, sa për përjashtimin e Abazit. fjala është për Ali Ahmetin thotë se nuk di arsyen, mirëpo kjo është bërë për shkak të gabimeve të mëdha që ka bërë.
Kjo bisedë e zhvilluar dhe te dhënat që jep Azem Syla janë shqetësuese, sepse letra e dërguar nga Adem Jashari shihet qartë që këtu bëhej një kushtëzim dhe për këtë më së miri është të flasë Ramiz Lladrovci , se çka përmbante kjo letër. Adem Jasharin këta e njihnin vetëm si një anëtar te UCK-se dhe një epror nga rrethi ku vepronte, pra këta nuk e kishin as mendimin që Ademi të ishte në strukturat e larta të UÇK-së. Përjashtimi i Ali Ahmetit nga sektori i veçantë është për tu shqyrtuar sepse ajo mund të lidhet direkt me vrasjen e Zahirit sepse ai ishte përgjegjës për linje e Llapit ai duhej ta informonte Ismet Abdullahun, këtu duhet te sqarohet vet Ali Ahemti apo Ismet Abdullahu. Pra këtu shihet e vërteta e këtyre që veten e quajtën Komandant të parë të Shtabit të UÇK-se si Azem Syla. A nuk është turpëruese që ky të komandonte Zahir Pajzitin e Adem Jasharin nga Tirana dhe Zvicra këto duhet te sqarohen para se ti mbuloj pluhuri.


Si u vra Mujë Krasniqi dhe pse duhet të zbulohet vrasja e Ilir Konushevcit në Shqipëri?
4. Edhe vrasja e Mujë Krasniqit në bazë të hulumtimeve të bëra shihet që para se Muja të nisej për në Kosovë, kishin marre sugjerime që të hynte me 10 deri 15 veta, por a thua kush dha urdhër të hyhet me 150 vet?. Ku ishte Kadri Veseli ne dhjetor 98, ai duhet të përgjigjet në këtë pyetje. Kush festoj dhe me kanë festoj dhe për çka festohej me 14 Janar. Pse nuk hynë asnjë nga këta me Mujën në Kosovë.
5. Pse duhet zbuluar dhe vrasjen e Ilir Konushefcit, gjeneratorit të logjistikës së UÇK-së, ai është vrarë brenda territorit të Shqipërisë dhe dihen vrasësit, duhet të dihet se kush ishin urdhërdhënësit dhe po te analizohen rrethanat e vrasjes se tij të gjitha përpjesëtimet që mund njeriu të nxjerr janë se vrasja ka ardhur nga dikush që Iliri ishte pengës në ngritjen e tij .
Edhe krejt në fund do të përfundoja me një takim të Ramush Hardinajt në ‘’Shtabin e Përgjithshëm’’, ku ai thotë se unë e dija që Jakup Krasniqi ishte bërë zëvendës komandant, por kur u prezantua edhe Sokol Bashota jam ngritur në këmbë dhe kam sharë. Ju thashë ju jeni’’ hajna” dhe ia kam mëshuar një rafal me kallash tavanit . Ju thash me ju nuk do të punoj kurrë më, dhe kam dalë jashtë. Pas meje me vrap ka ardhur Sylejman Selimi dhe me ka thënë. Mirë ja bëre....Gjykoni drejt kush ishte Komandanti i parë i UÇK-se dhe komandantet e tjerë e kush ishin parashutistet që erdhën hotelet luksoze. Shpresoi që ky shkrim të hap një dritare të vogël për hir të së vërtetës...
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Empty Komentet në Bota Sot

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 22, 2012 8:43 pm


Komentet në Bota Sot

Komente (78) Kthehu | 22.02.2012


Eshte turpe te shkruajshe keshtu trillimesh pa qene vete pjesemarres i ngjarjes ,kjo eshte vetem lufte speciale kunder UCK per kriminalizimin e saje. Te perkrahish autorin e keti artikulli eshte si te solidarizohesh me propaganden serbe. Dijeni se kjo e demton Kosoven dhe vetem Kosoven.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b DARDAN Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Vallahi more vllazni qita jan tu hanger kosoven per shkreti bashk komsndantat e tyne vet kam than shiku asht tu demtu kosoven mos dishum na populli ata fin ma mir se na ,kan me dal do pavova te mdhaj zoti mos met pa jav thy qafen kan me dal senet krejt

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Shala Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Per ket pun jam i vogel.Veq te shkruajsh keshtu pa marr parasysh se e vertet apo jo duhet te kesh k....E sa eshte e vertet sigurisht se koha do te na tregoj.Edhe pse ndoshta per disa do te jet von.E verteta dhemb po eshte e sherueshme.E ky shkrim i zotriGazmend Islamit do te jet edhe nje shtyrje qe te dalin njerez tjer ne opinion e te zbardhen shum e gjerat.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b gjilan(asi) Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


I nderuar z Islami.Me ne fund nje xix ne horizont.Kam shpresen se ky shkrim te ket edhe shkrime te tjera ne vazhdimsi duke filluar edhe angazhimin e te tjerve qe din dhe kan qen deshmitar te atyre vrasjeve dhe eleminimeve te figurave me te shquara qe luftuan per lirin e Kosoves nga ata qe sot ulen neper kolltuqe dhe bejn pazare me serbin .Zoti ju bekoft ju dhe gjith atyre qe kan guximin per te ndritur erresiren qe ka kapluar kosoven nga keta njerz

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b shala Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Arsim Peja lere mos shkruaj asnje fjale se je tu shkrue shume pa lidhje...dhe kjo eshte madheshtore cka ka shkruar autori

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Profa Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


pse more vlla shkrun pa lidhje kur edhe vete e din si nuk din kurgj, do sene i ke kopju shumice ja ke shtu bravo

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b arsimi_peja Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Une vetem nuk mund te kuptoj njeze te pafytre sikur nje qe po shkrun llapi po ti nese je burre del me emer e mbiemer e jo sikur me kan bir i shik-ut e fsheh ftyren,ne si qytetar kemi pasur deri tash me qindra shkrime nga autori qe eshte prej autoreve me te zot por ti qe po dike diqka ti birin i shik-ut shkruaj dhe na trego,po ma mire eshte mos me shkrue hiq se ti nuk ke dije me shkrue ma mire lere krejt. Agim curri ka folur shume mire dhe une nuk kam cka te shtoj me shume se ai qe ka shkruar. respekt autorit

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Profa Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


ooo kur pe lexoj kete artikull pom duket vetja se me noj filmte mafijashave te tmerrshem.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b vlori Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


E lexova me vemendje artikullin e z.Islami dhe te gjitha ato qe i tha per ata "lepuroshat"e Shtabit te Tiranes e qe nuk po muj tua ceki emrat jan te verteta,por po me habit fakti qe asnjehere nuk paska pa degjue per te madhin dhe themeluesin e qelulave te para te UCK ,komandantin Sali Cekaj i cili se bashku me Adem Jasharin dhe Zahir Pajazitin i themelun dhe i ushtruan trimat e pare te UCK-se.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b migja stuttgart Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


E lexova me vemendje artikullin e z.Islami dhe te gjitha ato qe i tha per ata \"lepuroshat\"e Shtabit te Tiranes e qe nuk po muj tua ceki emrat jan te verteta,por po me habit fakti qe asnjehere nuk paska pa degjue per te madhin dhe themeluesin e qelulave te para te UCK ,komandantin Sali Cekaj i cili se bashku me Adem Jasharin dhe Zahir Pajazitin i themelun dhe i ushtruan trimat e pare te UCK-se.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b migja stuttgart Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


E lexova me mjafte vemendje,ka gjera qe jane thene edhe ma heret dhe qe nuke jene thene,pore autori sigurishte se i dine ma mire.Ne qofte se keto te dhena i ke te vertetuara,pse?nuke i denoncone keta njerez.Spase edhe disa te dhenave tjera dele se ne organizimin e UQK-se,mrenda ne Kosove.Kane qene edhe Fehmi e Xheve LLadrovci,njekohesishte me te gjithe ata qe ju i pershkruani.Une i njofe personalishte I.Kelmendi e ma pake Xh.Halitin,herene e pare Xhavitin e kame takuare ne Suedi,ne vitin 86``dhe ne Shqiperi dukunde mbase te 90``-ve.Keta njerez nuke kane bere xhe vetem jane sorrollate rrugeve te Europes,duke i vjele te mirat materiale teke mergimetaret,qe nuke kursyene asgje per te miren e vendit.Po si jetuane keta sorrollape neper hotle ma te mira te Shiperise dhe Europes,pa punuare kurre.Keta njerez edhe shoket e tyre,qe ju i ceket jane ndytesira e ketije Kombi,na e kane bere vendine nje katrahure,si Avganistani.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b muhoci Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Krejt keto nuk do te ki´shin ndodhur sikur gjera te shkonin ne rruge te drejt,sa keq eshte qe kemi bumbur djemt me te mire te atdhuet te cilet luftuan per clirim e disa vetem sa morren meritat e tyre. ketyre qe u ka ika edhe mendja diteve te fundit qe po na kthejn nen serbi me rezoluten 1244 nuk e di se cka duhet pritur nga kjo garnitur e felliqur,na duhet forca reale te djathta qe duan bashkimin dhe te gjykojm te gjithe ata qe pameshireshem vran e dogjen.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Profa Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


vallahi bre njerz veq edhe serrbt na kan met pathan jum kan komandant ne uck .. po pse mor shqiptar nuk e pranoni si kta hashim thaqi kadri veseli azem syla xhavit haliti jan kan udhheqs te uck te kqi a po te mir kta jan kan keni punu me urdhen tyne po ju jeni kan te vogel e tash po ju tregojn njerzt e dilni rreni mesi spo ka kush... me ju gjyku flet kush qka don edhe thojn ska liri te shprehurit po krejt kta njer si dalin tash marrin informata prej serrbije e i lshojn ne kosov dalin para medjav veq mi ba dam kosoves e jo ku asht veni sdi nja po jav tham edhe vet isha kan nja dy jav komandant po se kisha dit po leni kto se dikush po punon ne kosov mi kriminalizu uck mi ja hup at vler si e ka pas... duhet mi dit se ka pas ushtar te mir ka pas te kqi shpijuna po ateher sju ka ni zani e tash dalin vet kallcojn si jan kyq ne uck me pshtu veten se jan kan me serrb e i marrin ne qaf edhe ata trima si jan kan ne uck...uck ka pas udheheqs trima mos e mohoni kta krenohuni me uck dhe rugoven

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b ferizaj Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Ju lutem Kosovë,sa ma shpejt me i zbulue këta njerz qe i kan vrar shokët e vetë ne luft për Pushtet te qiiten para popullit lakuriq e te u pastrohe fytyra e UCK.njiher e përgjithmon se ju intelektualet e dini se kush ka luftue për Atdhe e kush për xhep e pushtet,por populli nuk din,po e shan UCK.se ajo paska vrar Komandanta te LDK,paska vrar njerzit më te devotshem te Kombit edhe aq ma keq që edhe i ka njollosur si bashkëpuntor te serbit,e te dilet me nji te vertet e të i zbardhet fytyra e UCK.se uck-ja nuk paska vrar shqiptar por veq Serbë,se ajo nuk i ka vrar komandantete e vetë por ata te Serbies,e te dilet me këtë te vertet se nja kater pesë fytyra ne krye te uck-së së Parashutistave te te hoteleve te Tiranes,jan hudhur si diverzant ne Zemren e qelulen e uck.ne Kosoven e Adem Jasharit,Zahir Pajazitit e Ramush Haradinit e Rexhep Selimit e Liburn Aliut,ku dy Komandan te vram e tre lenda te gjalla i paskemi që paskan shpëtuar pa i vrar nga këta kolaboracinista,e diverzantateTiraneKuqe

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Malisheva e Vogel Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Je skyfter i skyfterve,e pershendete edhe sokolin R.Selimi#

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b mrizi-izanave1@hotmail.de Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Hashim Thaqi nuk esht lider i duhur per Kosoven, por kjo nuk do te thot qe ne duhet ti mohojm meritat e tyre ne luft. Krimet mas lufte as qe nuk duhen te ndikojn ne shikimin e Kosovareve ne luften te lart dhe humanitare te UCK-s. Por ne nuk jemi te udhequr vetem nga Politikan diletanta, por edhe nga gazetar diletanta!

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Aristoteles Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


e mor morr morr kuje ti o morr

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b gollaki Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Mirëdita z. Islami!NO COMENT!Vetëm dëshiroj të të përgëzoj për ketë shkrim shumë të guximshem, me një thënje të filozofit gjermaan - GOETHE (Gete): \" Idetë e guximshme janë si figurat e shahut që lëvizin përpara; ato mund të sakrifikohen, por mund të fillojnë edhe një lojë të re\"!Respekt reciprok nga Agim Curri

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Agim Curri Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


te lumte oi nderuar kosova ka nevoj per realitet ishte shume emolionale.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b sabri Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


O ta lumsha o bir i Shqypnies,Gazmend Islami,kështu na duhet neve Shqipeve te Kosoves ta ndajm shapin nga sheqeri e te dilet me nji te vertet se kush ka qenen Komadant i UCK-së edhe ka luftue me nder e për Atdhe e kush jan ata qe u përvidhen e hyn ne mënyren tinzare brenda strukturave te UCK.me nofka te fshehura e jo me emer te vetin origjinal,por me maska ne fytyr si Xhavit Haliti që e kam shikue ne emisionin Parrotulla,e tani po e kuptoj pse i paskan përdorur Maskat e jan dal me fytyr mbuluet,për mos me e njoftur shokët e vet se këta e paskan vrar njëri tjetrin me ja marr pushtetin-po mendoj për komandantet Parashutist-Këta qenkan ata Parashutist që ja paskan humbur Moralin e UCK-së,e sot po bëjnë vetvrasje nji shumic e UCK.prej te bëmave te këtyre Parashutistave,ju lutemi sa ma shpejt me i zbulue këto te bëma e te zbardhet fytyra e UCK-së,se populli e din mir se UCK.ka luftua drejt e për Atdhe e jo me e shajtur mbar bota si sot,që ka vra e ka vjedh,ka shit organe anjollos nga5veta..

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Malisheva e Drenices Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


@GAZMEND ISLAMI te lumt dora te lumt koka te lumt jeta inshalla don allahu i ben edhe 100 vjet edhe me te lumtra jeta jote edhe familja jote u gezofshin por keta hajna keta tradhtar te popullit shqiptar qe i kan vra djemt ma te mir te vendit prej ZAHIR PAJAZITIT e deri tek TAHIR ZEMA ALLAHU JAV DHASHT DENIMIN E MERITUM AMIN.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b lami Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


FLM.AUTORIT TEKSH SHKRIMIT NJE DRITARE QE TE HYHET DERI TEK E VERTETA DHE NDOSHTA NI MBYLLJE TE KAPITULLIT TE VIZITORVE TE HOTELEVE LUKSOZE TE AZEM SYLES XHAVIT HALITIT KADRI VESELIT HASHIM THAQIT NAHIT HASANIT (SHPIUNIT) SOKOL BASHOTES JAKUP KRASNIQIT FATMIR LIMES E SHUM E SHUM SHOKVE TE TYRE.SHUM TE DHENA KAN DAL JAN DUKE DAL DHE KAN ME DAL NE SHESH .SEPSE KENI MENDUE SE JENI SUPERMENA QE KENI ME VRA KAN TDONI DHE TMUNENI E SEN SKA ME U DIT OOO PRITE MIC SOKOLA HE BIER QITASH PO THEM MOS KOFSHA NLKUREN TUAJ SE VERTET JU KA ARDH NGUSHT POR HALA JENI TE SHLIR QA KA ME JU ARDH HALA HALA SE NUK ASHT LEHT DHE MIR ME JAU QIT NPRIT SHKIET NRRUG 150.vetve NUK ASHT MIR QE NE UDHKRYQ TE VUSHTRRIS AFER PESTOVES ME JAU QIT NPRIT 3 TRIMAVE TE UQK-es E SA E SA PRITA QI I KINI PERGATIT ME I VRA NUK ASHT MIR ME PUNUE DITEN PER UQK-en E NATEN PER UDBEN SEPSE U DASHT ME DIT SE KENI MU ZBULUE BASH SI SOT SI U ZBULUET TASH SKAM TJETER QA THEM VETEM E XHETSHI BASH ASHTU SI E KENI BER T

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b shpendi Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


I nderuari Gazmend shkrimi eshte analitik mire i zberthyer dhe mire i kapshem per njeriun qe te kuptoje te verteten. Autori ka bere ndarje shume te mire te atyre qe dhane gjithcka per Kombin dhe atyre qe ishin vetem sa per te marr Komanden,eshte shume mire qe shumica e djmeve e kishin clirimin dhe bashkimin por nuk i linin te qet te tjret dashakeqet,,urojm qe te sjllesh edhe informacione te tjera qe jane te dobishme per kombin. Profa

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Profa Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Shume heret e kame dite une qe keta te LPK.se jane Argate te shkive....xhavit haliti eshte Kupola e tyne....shume sherre i ka sjelle ky Historise Popullit Shqiptare...Duhet te shkruhen shume Libra me Faqe te Zeza per kete Hyjenen e Kuqe te fondamentalizmit komuniste Primitive....Te gjitha keto i dine edhe Populli....,por mjerishte qe keta e kane srbine Aleatin ma te forte se ne Shqiptartet qe e kemi Ameriken.srbia eshte shume e afte me vra pas shpine,pra keta te LPK.se kane vra gjithe pas shpine...Vertete duhet te shkruhet shume per kete Periudhe te Luftes dhe pas luftes....Keta jane Fara e Flliqte e Njerzimit..Ne keto Raste duhet edhe Kanuni te Aktivizohet....Ju lumte BS dhe Autorit te keti Artikulli....

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b KANUNI..... Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


mos, shkruaj me kon utakua zahir seti sdi aspak per kit pun.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b gollaki Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


une pajtohem me mendimin e blertes edhe rezit qe kane mendime kapital pere kosoven tone tung

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b fatmir Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


ti ku ishen ne vitin 97 ne bir a

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b rrahim Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


sikur te isha kan une deshmitare si do qe edin ralitetin qe jan deshmitar e jan frikcaka mua nuk makish nije nese mua dot me kishin kercinua e vra edhe nese me kishin vra une isha dal kisha deshmua publikisht per te gjitha ato vrasje qe kan ndodhur e nese me kishin vra mua nuk ish kan dert un ikisha ba mir popullit ju kisha sjell lirin e mirfillt edhe zbardhjen e vrasjeve e atyre qe kan luftua mete vertet pa kurrfar interesi ju kisha lutur te gjith deshmitarve te dalin te thon te verteten publikisht ti bajn nderi keti vendi po edhe per nite ardhme te ndritshme nuka liri te plot pa u zbardh shum e shum vrasje para e pas luftes une edi qe kan ba shum dollovere tradhti ne luft andaj sjakan arrit as me luftua si duhet me armikun edi qe edhe tradhtari gjith mon e mer pushtetin shpresoj qe te dalin ne shesh vrasjet e te gjith atyre qe jan vra nga dora tradhtare shqiptare

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b kosova dardane Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Pse more nuk trus me nejt atje ku je o GAzmend po per me fol per Trimeri duhet me kan trim per burrni duhet me kan burr si analist duhet me kan analist si gazetar duhet me kan gazetar me fol per Zahirinn u dashte me kan bashkpuntor i ti per me fol per luft u dashte me kan pjes e luftes pse fol kur nuk dine kurgja keto qe paske nxjerr nga librat i kan lexu shume njerz krejt i din po ti po me duket se po shkruan per perfitime personale ruju se po bahesh milioner nese zbulohet se kush e ka vra Zahirin qka je kah llomat more burr kur ske qen ne luft e ke ik bothen kah ke mujt neper Gjermani e tu vjedh pare te fondite vendilindja thrret po te njohin miore njerzit po mos ja qil mucihanet veti qe e i ke ba trus puno e leje ata qe kan kry shkoll te shkruajn qysh more nuk te vjen marr a qysh spaske as nje troh burrni i ke lexu dy libra tash munohesh me shite mend o ku ku qka e ka gjet kete milet po ne momentin qe je ba ti me i dhan titull veti ANALIST ska ma kurgja

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b LLapi Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


per vrasjen e zahir pajazitit pyeteni SELMAN PAROSHKIN(krasniqi) e keni ne komora edhe te birin e ZOGOVIQIT(elez zogut,ati te 1000 dm tavolines ne 90 ne shqipri) ata e din edhe e kan qit ne prit

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b tatatat Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Ni fjal e humorit Phylosof i kohes antike, thosht se nje Rren e mir qendron shum gjat ne Histori e osht shum zor qe te del e verteta ne shesh. Diametralisht ne te kunderten osht me te verteten. Verteten e vret dhe kurr nuk ndegjohet me e verteta. Komandantat e vertet jon vra, pak ball per ball e shumica mas Shpine.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Strellc Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Komandantet qe luftuan ishin Luana .shtabi politik dhe parashutistat e tiranes ishin Kojota.LPK-ja i njeh kojotat

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Luani Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


O GAZMEND ISLAMI ty tu gzoft ZEMRA e ajo dor kurr mos te pushoft se shkruri vetum te drejten si per syt e ballit ky popull ka nevoj PER TE VERTETEN ,nji fjal e urt thot: ku ka tim ka edhe zjar edhe pse heret i kom lexu dy libra te GANI GECIT ,dhe aty skjarohen do qashtje aj thot dy her ADEM JASHARIT ju ka ndal ne kufi armatimi ,

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b ballisti gjilan Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


po, ti siki lidhje me kto gjarje aspak edhe per teshkruar me kon utakua zahiri nat koh ti jekan besoj ne gjum ne atkoh edhe mus shkruaj kurr ma per senet si vetem ke ndegjua dikun se keto gjera si keshkrua ti sjo aspak te verteta aspak

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Emri Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Kriminelet e SHIK-ut,si dhe krimi i organizuar eshte dashur te luftohet me kohe,ose me ligj ose me Kanun te Leke Dukagjinit.Tani si po me duket shume vone ky proces te diskutohet.Sipas thenjeve neper qyetetar,e tek masat e gjera,keto ngjarje i kane keput zemrat e shqiptareve te Kosoves,Me votimin atyre organeve dhe ashtuqujtur SHIKISTAVE,barren e fajt le ta marrin te gjitha partite ,qee kan ditur dhe i kane heshtur ,si,dhe mbi tegjitha barra kryesore e fajit te pa falshem bie mbi votuesit ,te cilet jane mashtruar me nga nje pelene.Por,ajo qe une kisha urdheruar eshte ,qe te bashkohen te gjitha partit dhe udheheqesit e tyre ,t\"i thon:Serbise-MJAFT...!!!Bashkohuni ka then Gjergj Kastrioti-Skenderbeu,sepse bashkimi ben fuqine....,,,,,,,Le te mos harrohet Trimi me i madh i te gjitha koherave i yni i paharrueshmi Skender Beu me i famshmi hero ne Evrope...Po me çudit heshtja e e yndyres se Kosoves,te cilet po me duken se jane semuar nga kolesteroli apo nga HIVI....!?.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Zehil Zagreb Evropa(Dukagjin) Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Shiku dhe Uqk-ja e Tiranes se bashku me SHISH-in kan perpiluar planet per vrasjen e figurave te shquara te shqipëtareve.Jan keta të cilet kan vrare duke filluar nga Zahiri,Ahmet Krasniqi e tutje. Keta ju kan gezuar me se shumti vrasjes se komandantit Adem Jashari...bile edhe me shum se sa shkijet...ndoshta ju duket destruktive kjo qe po shkruaj por eshte me se e vertetë.Xhavit HalitI, Azem Syla,Kadri Veseli e disa te tjerë jan pergjegjes per shum likuidime politike ne Kosovë. Keta jan tradhetare te UQK-s dhe te Kosoves.Nuk do ti shpetojnë dot pergjegjësise. Tani po shifet qe per ta shpetuar lëkuren e tyre te derrit jan ne gjendje qe ta shesin edhe Kosove.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Strellci Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


nga kjo qe po shihet the thuhet kosova po qeveriset nga vrasesit dhe diktatoret shqiptar I larguam diktatoret serb ndersa kosoven e ekopuan diktatoret shqiptar turp turp turp

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b mentor Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Jo krejt e kjarte eshte kjo. edhe ne popull kshtu eshte folur me vite. Populli edhe pse nuk i shkruan i dine te gjitha krimet e krahut te Hashim Thaqit.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b fatmiri Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


O sa te del Ramushi ne liri se dota shifni kesaj rradhe qka dote ben te gjitha vrasjet do te dalin ne shesh e ksaj here ska me gju me kallash perpjet por ka mejav prish trurin ashtu te kalbur kriminelave hajnave tradhetareve me plum ne kok durim edhe pak sa te del Ramushi dote bindeni edhe vet!!!!

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Atedheu Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Une prej fillimit e kam logjiku punen e vrasjes se Ademit, Zahirit, Ilirit etj, edhe qysh moti e kam kuptu strukturen organizative. PER NJEREZIT QE MENDOJNE DREJT E QE JANE NORMAL, DIHET SE KETA PARASHITISTA KURR NE JETE NUK KANE QENE ORGANIZUES, THJESHT TE BEN TE KUPTOSH QE NUK KA PAS NDONJE ORGANIZIM. Uçk ka qene e formuar me disa vete brenda Kosoves, e pastaj e kan uzurpu qent e drenices e gjetiu.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b mety Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Te pershendes nga zemra z.Gazmend Islami,per artikull.Nuk ka fije medyshje ,por se asht shum e kjart se njeriu vije ne nji medyshje se si asht e munur qe;nga te vetshpallurit komandanta ose edhe parashutista,sot qe te gjith jan ne pozita,dhe se astenji prej tyre nuk u vra,kurse ata te cilet luftuan dhamb per dhamb me armikun siq asht rasti i te madhit z.Ramush Haradinj te i kurdisen gjerat edhe pse dihet mir se meritat dhe trimerin e Ramushit nuk e kan ktafare bllacistat ose parashutistat,e sa per te dhan sqarime si nen nji dihet se aste kush nuk mundet me deshmua se p.sh.ketfare hashen askush seka pa me pushk ne krah,vetem duke dal ne Tiran aty mbas hoteleve e duke shfrytzuar kanjiher duke u mshef mas naj qube sikur cub,dhe se vetem duke shfrytzuar dinakrin dhe tradhtin e shokve ja arriti ku asht tash,dhe se flasin edhe faktet edhe tani se si dhe qka ju sjelli njrezve qe edinte se do ja rrezikojn te qenit ne krye,dhe se pajtohem se ka nevoj te sqarohen shum-e shum gjera,ejokafe-kumsht

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Kralanasi . Kukes... Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Kite. Edin xhavit Haliti Hashim. Thaqi, dhe kadri veseli ka edhe tjer por keta. Jan qe jakan. Beun sherrin Familes. Jasharit. Dhe pajaziti e shume te tjerve hashim shume mire e din edhe ata dy qe i permena ma para.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Qobani vrella e gadimes Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Adem Jasharin e kane tradhetuar vet parashutistat e uck s qe jan kan udb ash. Kush e ndihmoj Ademin e rrethuar? Asnje. Keta komandanta, xhavita hashima azema e kadri vesela drejt ne Hage se kan ba gjenocid mbi shqiptaret e pafashem. Turpi i Kosoves

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Blerta Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


paske marre shenime edhe nga hitorografia serbe .mjafton ky fakt per te then se je duke ja futur kot ne keto analizat tua.nje pyetje cili ishte roli juaj ne keto ngjarje dhe qfare bere ti per kete kosove pse heshte deri tash.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b EVELIA QELEBIU Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Kjo esht nji pershkrim i bukur nga bashkpuntoret e srbijes qe ende mundohen ta destabilizojn Kosoven Martire por kot e kan keta MATRAPAZ te ngulitur per ta njolos luften e UQKs UQKj nuk formohet vetum me 6 persona po nji brigad e pregaditur mir

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b luli ger Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Te lumte dora o zoteri! Po Hajnat dihen ata jane ne kuvendin e Kosoves edhe emer kane por vetem duhet te punoj ligji dhe gjithqka rregullohet. Mu ata qe vrane Komandantet e vertet sot udheheqin ne Kosove. Te gjithe kane emer e ata jane: Jakup \"Doktori\";Hashimi; Fatmir Sejdiu; Lutfi Haziri; kurse per parashutista si XHaviti e Azemi e Shiku ne pergjithesi po deshten Fatmir Limaj e Rexhep selimi e tergojn te gjithe historin. Sa per Nahitin mos kerkoni asgje prej tij se ai edhe nuk merret vesh as shqip sigurisht nga frika e ka , i ka hup edhe shqipja. Kur keta trima te futen aty ku e kane edhe vendin do te dalin edhe shume e shume kamandanta te tjere qe vran dhe dhunuan te gjith ata qe ishin per nje Kosove te vertet e jo si kete qe e kemi tani Kosove \"Kriminale\"

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Hashim Aga Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


gazmend ruju se keta gjakepiresa te vrajn sikur bardhyl ajetin ruju mire dhe shume nga keta kriminela halitoviqa syloviqa e hajni i leviskave te dudingenit te cyrihut

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b istog Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Kur i ndjeri Ibrahim Rugova pat thënë për disa struktura kriminale që vepronin në emër të UÇK-së se ?ishin dorë e zgjatur e okupatorit serb? disa u ngutën që ta shpallin atë tradhtar. Të tillët, të cilët mjerisht i kemi në krye të Kosovës, sot e shpallin tradhtar Albin Kurtin (!) edhe pse dihet se ky do të jetë i vetmi që do ta bëjë realitet ëndrrën shumëvjeçare të bashkimit kombëtar!!!

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Viti Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


ju lumt trima foleni veq te verteten tash po dihet se kesh jan keta te sodit qe jan qeveri te gjthe jan hashimoviqa veq per karrik te gjitha i bajne edhe 10000000000000 fusnota ibajne per karike lypet ni trim ikosoves ektyne hashimoviqave me ja dhane 10 plumba krye tung

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b resi Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02


Deshiroj tju pergjigjem per grupin e Muj Krasniqit se neket grup ka qen dhe profesori yn Rifat Mziu mete cilin kur jemi nda ne shqipri pasi unis ukthy dhe meka perqafu dhe filloj te qaj dhe ithash trimrija seka kshtu ngo vlla me tha kurr plumi i armikut sun um rrok vetem plumbit te tradhtis i tutem. Por jam edhe deshmitar se per Muj Krasniqin dhe Rifat Mziun kan ardh disa persona me dy gjipa ne emer te shtabit te UQK-sè qe ti marrin Rifatin dhe Mujen aqik aqik ti fusin gjoja te sigurt ne kosov se jan te renshum gjoja kta dy aty ka fillu te dyshoj RAMBO Vesel Aruqi dhe kathan jo mekusht qe edhe Veseli te shkon meta dhe ata skan pranu kshtu qe kan deshtu qe ti eliminojn dy jav para Muj Krasniqin dhe Rifat Mziun. Dhe fakt tjeter asht kur asht hap Muzeu i tyre ne Drenas deri sa folshin kta qepoj thon veti komandanta rrehin shuplak publiku kurse baba i R.Mziut i thot babes mujs tibile mos rreh shuplak se keta najkan sjell ne prit aj pegjigjet shuj mostenin tjert se un e Di.

Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b Ahmet mziU.Q.K-sè Gazmend Islami:Si u vranë komandantet e UÇK-së që luftuan në Kosovë dhe si morën komandën “parashutistët” e Tiranës? Sh_b 22.02
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi