Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Më 15 dhe 16 maj mbahen “Takimet e Poeteshave Shqiptare” në Vushtrri

Shko poshtë

Më 15 dhe 16 maj mbahen “Takimet e Poeteshave Shqiptare” në Vushtrri Empty Më 15 dhe 16 maj mbahen “Takimet e Poeteshave Shqiptare” në Vushtrri

Mesazh nga Agim Gashi Tue Apr 14, 2009 10:00 pm

Më 15 dhe 16 maj mbahen “Takimet e Poeteshave Shqiptare” në Vushtrri

Më 15 dhe 16 maj mbahen “Takimet e Poeteshave Shqiptare” në Vushtrri U1_vushtria
Vushtrri, 13 Prill 2009-Për të njëzeteshtatën herë në qytetin e Vushtrrisë më 15 dhe 16 maj të këtij viti do të mbahet Manifestimi më i madh letrar në Kosovë kushtuar femrave krijuese i titulluar “Takimet e Poeteshave Shqiptare”. Të drejtë pjesëmarrjeje me poezi në konkursin e shpallur nga Drejtoria për Kulturë e Komunës së Vushtrrisë kanë të gjitha poetet nga të gjitha trojet shqiptare pasi ky manifestim përveç që është tradicional ka karakter edhe mbarëkombëtar. Njoftohet se ky festival do t’i ndaj tre çmime kryesore për tre poezitë më të mira, vendi i parë do të shpërblehet me 500 euro, i dyti me 300, ndërsa vendi i tretë me 200 euro. Gjatë dy ditëve sa do të mbahet ky manifestim është paralajmëruar se do të mbahen aktivitete të shumta kulturore.Hajdin ISLAMI
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi