Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gashi dhe Haliti i mohojnë akuzat e Adem Salihajt

Shko poshtë

Gashi dhe Haliti i mohojnë akuzat e Adem Salihajt Empty Gashi dhe Haliti i mohojnë akuzat e Adem Salihajt

Mesazh nga Agim Gashi Sat Mar 31, 2012 6:01 pm

Gashi dhe Haliti i mohojnë akuzat e Adem Salihajt


Gashi dhe Haliti i mohojnë akuzat e Adem Salihajt Haliti-dhe-Gashi
Në seancën së djeshme gjyqësore në rastin “Bllaca 2”, Adem Salihaj ka dëshmuar para trupit gjykues, duke e apostrofuar emrin e Latif Gashit, i cili, sipas Salihajt, ka paguar njerëz për ta vrarë atë, ndërsa emrin e Xhavit Halitit, e ka apostrofuar duke thënë se ai e kishte ndihmuar Latif Gashin për ta krijuar një grup njerëzish në Deçan për ta vrarë Tahir Zemajn. Këta dy emra të apostrofuar kanë thënë për media se deklaratat e Salihajt janë shpifje dhe nuk kanë të bëjnë asgjë me realitetin.

“Unë jam shumë i bindun që organet e ndjekjes e dinë saktë se kush e ka vra Tahir Zemajn, por nuk po dojnë me arrestu ata që e ka vra. Unë jam shpreh publikisht menjëherë mas vrasjes. Dihet ajo punë që unë, jo që s’kam lidhje po as nuk um ka shku mendja", ka thënë deputeti dhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi