Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja bosët e drogës që bëjnë “biznes” në Kosovë

Shko poshtë

Ja bosët e drogës që bëjnë “biznes” në Kosovë Empty Ja bosët e drogës që bëjnë “biznes” në Kosovë

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jun 04, 2012 5:29 pm

Ja bosët e drogës që bëjnë “biznes” në Kosovë


Ja bosët e drogës që bëjnë “biznes” në Kosovë Droga
Krimi po rritet. Vendi po rrëshqet në një shtet me kriminalitet të shtuar vendor e ndërkombëtar. Nga kjo rritje e krimit vështirë se Kosova së shpejti të përfitojë nga liberalizimi i vizave. Aq më shumë se do përmirësohet imazhi i shtetit. Kanabisi po mbillet dhe kultivohet në të gjitha rajonet e Kosovës.
Këtë vit, në sezonin e “korrjes” së kanabisit (korrik – gusht) pritet që rendimentet të jenë më të larta në Kosovë, si rezultat i kushteve atmosferike, që për shumë javë pati shi e lagështi në tërë vendin. Prezenca në Kosovë e ish të dënuarve nga gjykatat e huaja si bosët e drogës është një element që pasqyron se aktivitetet e ndryshme të tyre vazhdojnë. Tre komplekse ndërtesash shumëkatëshe me qindra banesa që kohë më parë u ndërtuan në lagjen “Mati 1” në Prishtinë, dyshohet se u ngritën nga paratë e drogës nga Madridi i Spanjës.
Ca vëllezër “të fortë” investuan parat e tyre në Prishtinë. U tha se janë llapjan nga Llapi. Të premten u shkarkua zëvendës drejtori i policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, që vjen nga Gllogoci i Drenicës. Thuhet se ky është nip i familjarëve të Azem Sylës/ PDK. Nuk u thanë arsyet që e rezultuan për shkarkimin e tij. Brenda policisë kanë plas skandale të rënda...


(Tekstin e plotë mund ta lexoni të hënën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)

Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësitë e abonimit janë në Zvicër e Gjermani.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi