Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA PEGASI

Shko poshtë

Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA PEGASI Empty Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA PEGASI

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jul 09, 2012 9:33 am

Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA PEGASI 49553_678723185_1088885767_n

Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA PEGASI
Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA PEGASI 532169_10151004562693186_1472995169_n
DITEN E HENE , 09.07.2012 , ORA 18.30


NE BAR –BUFE “VRITE LOTIN“ ZHVILLOHET VEPRIMTARIA E MADHE LETRARE NË KUADRIN E DITËLINDJES SE PEGASIT
RRUGËTIM PROFIL PEGASI INTERNACIONAL
VEPRIMTARIA “POETI DHE LUMTURIA“
“SHTATË DITËT E BUKURA TË JAVËS“ PROFIL
TE FOKUSUAR POETËT E “JAVËS POETIKE“ :


Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA PEGASI 370823_100002339944294_2014154563_n
„E HËNË” XHELAL LUCA

Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA PEGASI 157155_1140048738_181954742_n
“E MARTË “ KOZETA ZAVALANI


Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA PEGASI 173579_1394265200_791263517_n
“E MËRKURË“ PERIKLI SHULI


Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA PEGASI 161873_100000295997312_205555229_n
“E ENJTE “ FLUTURA MAÇI


Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA PEGASI 368857_1567932301_1325434968_n
“E PREMTE” NEXHI BAUSHI


Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA PEGASI 157759_1340799403_1892342624_n
“E SHTUNË “ ANXHELA PEZA


Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA PEGASI 157424_100003516190316_1107732481_n
“E DIEL“ SHEFQETE GOSALCIPEGASI ANTOLOGJI POETIKE “ KORSI E HAPUR “ OPEN LANE “ 2


*Himi i Flamurit i Shqipërisë
*NDERIM PER POETET E MEDHENJ TE KOMBIT
*SEKUENCA RECITIMESH NGA AKTORËT MARGARITA XHEPA, MIRUSH KABASHI, RESHAT ARBANA (PASQYRIM NË MONITOR „
*LIDHJA NDËRKOMBËTARE E POETËVE , SHKRIMTARËVE DHE ARTISTËVE “PEGASI“ ALBANIA POWER POINT
*LËVIZJA E MADHE PEGASIANE ”LËVIZJA E MADHE "PEGASIANE" Ç'ESHTE LUMTURIA?
*JEMI TË GJITHË ËNGJËJ... EJANI TË FLUTUROJMË SË BASHKU
200 POETË NGA VENDI DHE BOTA NË ANTOLOGJI
*“SHTATË DITËT E BUKURA TË JAVËS “ POWER POINT
KREATURA E TYRE .....
*KUMTE TE SHKURTRA PËR POETËT
*PAZAZHE NGA VEPRAT E POETËVE , INTERPRETIME
*INTERVISTË : “SI NGJITEN SHKALLËT E PASIONIT”
(ME POETËT DHE POETET)
*ZBULESË E FENOMENIT TALENTOR
*KONKURRIM : POEZIA IME E LUMTURISË (INTERPRET VETJAK)
*DANCIM POETIK “SHTATË DITËT E JAVËS“
*“UNIVERSI DHE POETI“
*DIAGRAMA POETIKE
*PREZANTIM I REVISTËS “PEGASI, BUKURIA DHE SHËNDETI“
*SKICIME TE POETËVE PJESËMARRËS NE VEPRIMTARI ....
*VALLËZIM POETIK


*MARRIN PJESË PEGASIANË NGA SHQIPËRIA, KOSOVA DHE BELGJIKA
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi