Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mëhill Berisha 1952 - 2012

Shko poshtë

Mëhill Berisha 1952 - 2012 Empty Mëhill Berisha 1952 - 2012

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jul 30, 2012 12:10 am

Mëhill Berisha 1952 - 2012 Mehill-Berisha

Mëhill Berisha


1952 - 2012
Kjo jetë qenka e Rrejshme, Pse,

I Dashuri Vëlla Mëhill që Syri filloi të lotojë përgjithmonë pa u ndal për Ty,Shkove pa më Treguar Pse?
U dëshpërove për Diçka, Apo ishte dëshira e flaktë e jotja të Takohesh me të dashurit e tu që i ke në atë Botë,
Aty Ku të priti Nëna, Aty ku Engjëjt Zoja dhe Joza të kanë Brohoritur eja, eja, se ne do të jemi në Kraharorin Tënd si Shqipe Mali? A thue të pritën shokët tuaj të Flaktë që i kishe, Presidetin Dr. Ibrahimin, Kolonelin Tahirin e të tjerët? Pse??
Ohhh, ti Shkove por mua ma këpute një Pjesë që nuk rrah ma në Zemrën Time, Më lë të Shtangët, Pa koment,
Çdo thirrje e mobilit besoj se je ti: që të bisedojmë, të bëjmë mahi si përpara, më pyete për gjëra të pyetsha,
por jo jo jo, tash ngadalë jam ka përballohem me të vërtetën se nuk jam në ëndërr, por ti ke shkuar në atë BOTË.
Patriku dhe Enriku me pyesin Pse është kjo Jetë kështu? që ju ke pas Premtuar që asnjë Sëmundje nuk mund të të shkatërroj Ty, pse s’na tregove që qenka më e madhe sëmundja se sa dëshira??
Loriku i vogël duke shkuar në shkollë më pyet se kur zgjohet axhi nga gjumi që të luajmë bashkë??
A thue ishte Dëshira e jote që Dasmorët të vinë e të përcjellin ty, e jo në Dasmë se e ke bërë Gati,
E Tash nuk je ma në mesin tonë?
Çka ti them Vëllait, Rrokit që hala mendon që një ditë të dal në Aeroport dhe të pret? Ose kur të shkojë në Shtëpi dhe nuk të gjen Aty?
Si tua shpjegoj Motrave, Djalit dhe Vajzave që nuk je ma fizikisht ndër ne;
Çka tu them shokëve që i le dhe sa herë, që të më shohin derdhen Lotët për TY.
Më le në vetmi, me lot në Sy duke shikuar në derë që mos po hyn brenda, por jo, kot e kam se realiteti qenka ndryshe.
Ti i Dashuri Vëlla Ike nga ne përgjithmonë, na le të zbrazët në zemrat tona.
Pyes, Pyes dhe Pyes vetveten, por askush nuk më përgjigjet Pse ike nga kjo Botë, Pse ???Tash nuk di çka të them vetëm këtë,
Të qoftë dheu i Lehtë i Kosovës që e ke dashtë aq shumë;
Të kujtojë me mall, me lot në sy;
Vëllau Shtjefni, Vilma, Patriku, Enriku dhe Loriku Luzern
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mëhill Berisha 1952 - 2012 Empty Re: Mëhill Berisha 1952 - 2012

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jul 30, 2012 12:12 am

Ishte njeri e shkuar njeriut.Të lehtë e pastë dheun e Kosve!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi