Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thirrjet ugurzeza të PDK-së-AAK-ja nuk është parti serioze

Shko poshtë

Thirrjet ugurzeza të PDK-së-AAK-ja nuk është parti serioze Empty Thirrjet ugurzeza të PDK-së-AAK-ja nuk është parti serioze

Mesazh nga Agim Gashi Sun Aug 26, 2012 11:06 pm

AAK-ja nuk është parti serioze


Thirrjet ugurzeza të PDK-së-AAK-ja nuk është parti serioze Thum-6.12
Po na del se AAK-ja nuk është parti serioze nuk ka vizion as koncept e as kombtarizëm, më shumë është parti e luksit, hajnisë, gënjeshtrës.

Jetojmë në një botë plot luftëra, racizëm, trazira politike, recesione ekonomike, vuajtje shoqërore. A nuk meriton populli im, një vend ku mbizotëron drejtësia, liria dhe dinjiteti pas gjithë asaj që ndodhi hiq më larg se 13 vite? Në këtë kohë mbisundon bindja se aftësia e njeriut konsiston në superioritetin e arsyes mbi ekzistencën, ndërsa talenti profesional duhet vënë në shërbim të gjërave që e çojnë shtetin përpara. Politika është pjesë e mjeteve të nevojshme për të ardhur në pushtet dhe për të mbetur në pushtet duke qenë në shërbim të qytetarëve dhe vendit të tij. Por, tek ne është krejt e kundërta, qeveritarët janë në shërbim të vetvetes, populli dhe vendi nuk kanë vlerë për ta.
Thirrjet ogurzeza të partisë në pushtet nuk kanë si të cilësohen ndryshe pos thirrjes së ujkonjës, e cila tash ka ndarë mendjen që të përmbyllë misionin e saj “human” që ka filluar që nga ardhja e tyre në pushtet…


(Tekstin e plotë mund ta lexoni të hënën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)

Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësitë e abonimit janë në Zvicër e Gjermani.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi