Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VIKTORIA XHAKO – MOS M’I VRIT ARINJTË E BARDHË – Roman-Fragment –

Shko poshtë

VIKTORIA XHAKO – MOS M’I VRIT ARINJTË E BARDHË – Roman-Fragment – Empty VIKTORIA XHAKO – MOS M’I VRIT ARINJTË E BARDHË – Roman-Fragment –

Mesazh nga Agim Gashi Mon Sep 03, 2012 10:27 pm

VIKTORIA XHAKO – MOS M’I VRIT ARINJTË E BARDHË – Roman-Fragment – 274781_100000525636701_1660095843_n

VIKTORIA XHAKO – MOS M’I VRIT ARINJTË E BARDHË – Roman
-Fragment –

Tregon D.

Atë mesditë, në dhomën e saj...
...Ajo u fut e para. Unë shtyva derën pas vetes.
-Mbylle me çelës! –
Foli pa e kthyer kokën. Vuri çantën mbi tryezë. Diçka nisi të kërkojë brenda saj. Nuk ia pashë sytë, po gjithsesi u ndjeva si i çliruar. Hapat e mi u shuan në tapetin ngjyrë vishnje. Iu mbështeta në kurriz. Lehtë. Ajo mori frymë. U mbështeta më fort. Ia ndjeva tendosjen e trupit. I rrethova belin me duar. Mbeti e tendosur. I zbrita duar më poshtë. U drodh. I ngjita përsëri lart duke i rrëshqitur poshtë bluzës ngjyrë portokalli. Me lëvizje të buta, të ngadalta, po brenda meje nisi gulçimi. I preka gjoksin... Ajo m’i kapi duart, u kthye befas nga unë, futi duart e saj poshtë sqetullave të mia dhe më shtrëngoi si në ngërç. Faqen ma mbështeti tek qafa. Unë ndjeva një pikë ujë që më lagu. Ula kokën t’i shoh sytë. I mbante mbyllur. Në cepat e tyre qëndronin si të ngrirë dy pika lot. Ia përfshiva fytyrën në pëllëmbë, ia putha lotët. Duke ndier vullkanin që nisi të vlojë brenda meje, ia rrëmbeva buzët e plota në gojën time. Ajo u dha e tëra. Më shtrëngoi më fort dhe ma thithi gjuhën që kërkonte gjuhën e saj.
-Nuk kam turp prej teje, - tha gjënë më të çuditshme për veshët e mi, duke tërhequr një çast fytyrën. Pastaj, si të dyshonte se buzët do t’i mërdhinin, kërkoi buzët e mia, gjuhën time...


VIKTORIA XHAKO
(ZHORZH SAND)

VIKTORIA XHAKO – MOS M’I VRIT ARINJTË E BARDHË – Roman-Fragment – 217991_502295466464637_1770999238_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi