Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Orë e madhe përkujtimore për Ali Podrimjen në Bronx-NEW YORK!

Shko poshtë

Orë e madhe përkujtimore për Ali Podrimjen në Bronx-NEW YORK! Empty Orë e madhe përkujtimore për Ali Podrimjen në Bronx-NEW YORK!

Mesazh nga Agim Gashi Fri Sep 07, 2012 10:05 pm

Orë e madhe përkujtimore për Ali Podrimjen në Bronx-NEW YORK! 424759_4532714395122_120896023_n

Orë e madhe përkujtimore për Ali Podrimjen në Bronx-NEW YORK!

....neser ora 12 e 30 p.m do te asistoje ne ORËN PËRKUJTIMORE NË UNIVERSITETIN FORDHAM, Bronx NEW YORK
KUSHTUAR POETIT TONË TË SHQUAR ALI PODRIMJA

Orë e madhe përkujtimore për Ali Podrimjen në Bronx-NEW YORK! Ali-podrimja
Tё shtunёn me 8 Shtator 2012, duke filluar nё 12.30 tё ditёs do tё mbahet njё mbledhje komemorative pёr poetin tonё tё shquar Patriarkun e vargjeve lirike shqiptare,- te pavdekshmin- Ali Podrimja- nё Universiteti

n Fordham nё Bronx, New York, nё sallёn nr. 237 tё Fakultetit Mc.Ginley Center .
Pёr jetёn dhe veprimtarinё e Ali Podrimёs do tё flasin personalitete tё letёrsisё dhe kulturёs shqiptare nga komuniteti ynё. Aktorёt tonё do tё recitojnё shqip dhe anglisht vargje tё zgjedhura poetike tё Ali Podrimjes dhe nё fund do tё shfaqet njё dokumentar pёr jetёn dhe veprёn e tij letrare pёrgatitur nga Televizioni i Kosovёs.

Organizator dhe nen kujdesin e drejtperdrejte te publicistit shqiptaro -amerikan Gjeke Gjonlekaj, mbeshtetur nga Shoqata e Shkrimtareve Shqiptaro-Amerikane, me perfaqesuese- Raimonda MOISIU dhe “Televizioni " Kultura Shqiptare” dhe “Gjonlekaj Publishing Company”.Pjesemarrja tuaj nderon figuren e poetit tone te dashur Ali Podrimja-JU FLM!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi