Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LDK nga Landi i NRW-se Gjermani

Shko poshtë

LDK nga Landi i NRW-se Gjermani Empty LDK nga Landi i NRW-se Gjermani

Mesazh nga Agim Gashi Mon Sep 17, 2012 10:00 pm

LDK nga Landi i NRW-se Gjermani 274389_100000715571256_2011739909_nLDK nga Landi i NRW-se Gjermani 558614_473351489365366_770562387_n

LDK nga Landi i NRW-se Gjermani Ldk

LDK nga Landi i NRW-se Gjermani

NJOFTIM
LDK nga Landi i NRW-se Gjermani 545771_472995339400981_1066712433_n
Njoftojmë opinionin e gjere publik e veqanerisht ate me orientim të qendrës së djathtë instuticionaliste e shtetformuese , se LDK nga Landi i NRW-se Gjermani me daten 21 shtator ndihmon dhe merrë pjesë (si çdo vite gjerë më tani) n
ë shkuarjen e organizuar në Tirane , për homazhe pran varrit të Ministrit të Mbrojtjes Kolonel , AHMET KRASNIQIT në 14- vjetorin e vrasjes së tij me atentat.
Veprimtaret e LDK-së ne Gjermani pa dyshim që kane luajtur një rol të rendesishem në mbeshtetjen e pakursyer te filozofies shtetformuese dhe ne vazhdimesi kane qene
pjese mbeshtetese e te gjitha zhvillimeve qofshin politike,solidare e humanitare po edhe ushtarake, qe ndihmuan ne arritjen e lirise ,pavaresise dhe demokracise ne Kosove dhe se edhe kjo struktur e LDK-se si edhe tere Dega e LDK-se ne Gjermani ishte strehe dhe pikenisje edhe e kolonel Ahmet Krasniqit drejt arritjes se ketyre synimeve dhe shume ushtarakeve te tjere ,po edhe e veprimtareve dhe kesaj pjese te mergates te cilet u rreshtuan, kontribuan po edhe u flijuan per lirine e Kosoves.

Duke qene se pjestare te kesaj familje me tradita te larta patriotike e atdhetare jane pjese e strukturave te LDK-se ne Gjermani , organizimi dhe pjesemarrja ne kete aktivitet perkujtues dhe nderues, eshte vetem permbushje e vogel nje obligimi moral,
karshi vepres se madhe te heroit te Kosoves AHMET KRASNIQIT.

Ne homazhe do te marrin pjese udheheqes te larte te LDK-se , deputet te Kuvendit te Republikes se Kosoves, oficere te larte Ministrise se Mbrojtjes , bashkveprimtare te Ahmet Krasniqit dhe familjare e te ndjerit.

Nisja per Tirane behet nga Prishtina por edhe nga qendra te tjera te Kosoves.

Per informata me te hollesishme ne Tel. (+386) 049407007 ose +4915116564263
Muharrem A. Gashi , sekretar i LDK-se Landi i NRW-se Gjermani.


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Tue Sep 18, 2012 10:13 pm, edituar 1 herë gjithsej
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LDK nga Landi i NRW-se Gjermani Empty Re: LDK nga Landi i NRW-se Gjermani

Mesazh nga Agim Gashi Mon Sep 17, 2012 10:03 pm

LDK nga Landi i NRW-se Gjermani 545083_430782100288972_751841307_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi