Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Me 25 prill në Berlin mbahet Kampionati i diturisë „Berlini 2009“

Shko poshtë

Me 25 prill në Berlin mbahet Kampionati i diturisë „Berlini 2009“ Empty Me 25 prill në Berlin mbahet Kampionati i diturisë „Berlini 2009“

Mesazh nga Agim Gashi Tue Apr 21, 2009 9:50 pm

Me 25 prill në Berlin mbahet Kampionati i diturisë „Berlini 2009“


Me 25 prill në Berlin mbahet Kampionati i diturisë „Berlini 2009“ Sh_b

Me 25 prill në Berlin mbahet Kampionati i diturisë „Berlini 2009“ 00%20kampionati%20i%20diturise
Nga Kampionati i vitit të kaluar mbajtur në Fulda


Kampionati i diturisë „Berlini 2009“, për nxënësit e shkollës shqipe në Gjermani që organizohet nga KASH në Gjermani, sivjet do të mbahet më 25 prill (e shtunë) 2009, në Berlin. Kampionati i sivjem i diturisë do të mbahet nën patronatin e ambasadës së Republikës së Kosovës e të ftuar janë edhe nga ambasada e Republikës së Shqipërisë. Kampionati i diturisë „Berlini 2009“ do të mbahet sipas këtij programi:
14.00- 18.00 Kuizi i diturisë
18.00 - 19.00 shpërndarja e lavdatave për nxënësit fitues dhe ndarja e mirënjohjeve për ata të cilët e ndihmuan, kontribuan dhe afirmuan shkollën shqipe në Gjermani.
19.00 - 20.00 darka e përgatitur nga nikoqiri.
20.00- 22.00 programi kulturor i përgatitur nga nikoqiri.
Kampionati i diturisë „Berlini 2009“ do të mbahet në këtë adresë: Kant Gymnasium, Bismarks 54, 13585 Berlin/ Spandau
Të gjitha shkollat janë pajisur me materialin e nevojshëm për gara të cilin e ka përgatitur kryesia dhe disa mësues tjerë kurse ky kampionat do të dallojë nga kampionatet e kaluara.
Adem Shala, kryetar
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi