Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adem Salihaj largohet nga kreu i degës së LDK-ës në Ferizaj

Shko poshtë

Adem Salihaj largohet nga kreu i degës së LDK-ës në Ferizaj Empty Adem Salihaj largohet nga kreu i degës së LDK-ës në Ferizaj

Mesazh nga Agim Gashi Sun Nov 04, 2012 9:55 pm

Adem Salihaj largohet nga kreu i degës së LDK-ës në Ferizaj


Adem Salihaj largohet nga kreu i degës së LDK-ës në Ferizaj Largea_adem-salihaj-jpg1352037014
Ish-Kryetari i Degës së LDK’së në Ferizaj, Adem Salihaj ka thënë se është vetë-larguar nga udhëheqja e Degës së partisë në këtë qytet.

Ai ka thënë se është marrë vesh me udhëheqjen e LDK’së në Qendër për të bërë një “Kuvend të Punës”, në mënyrë që të ristruktuoret Dega.

“Jemi marrë vesh për një Kuvend të marrëveshjes dhe unë me vet-dëshirë dhe në marrëveshje me Liderin e LDK’së jam tërhequr nga udhëheqja e Degës. Unë vazhdoj të mbetem anëtar i Kryesisë së Degës së LDK’së në Ferizaj”, ka thënë Salihaj.

Adem Salihaj ka qenë fillimisht në LDK deri në vitin 2006, kur i është bashkuar Partisë së Nexhat Dacit.

Mirëpo, në vonë Salihaj ishte larguar edhe nga LDD’ja pasi aty nuk kishte arritur të jetë në strukturat udhëheqje të kësaj partie.

Ai ishte rikthyer në LDK dhe kishte marrë udhëheqjen e Degës së Ferizajt.

Këtë vit, Salihaj ka kandiduar për Kryetar të Ferizajt, por e ka humbur garën, pasi atje ka fituar Agim Aliu i PDK’së.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi