Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KONKURS LETRAR ORGANIZUAR NGA BESNIK CECI PER NDER TE 100 VJETORIT TE PAVARSISE

Shko poshtë

KONKURS LETRAR ORGANIZUAR NGA BESNIK CECI PER NDER TE 100 VJETORIT TE PAVARSISE Empty KONKURS LETRAR ORGANIZUAR NGA BESNIK CECI PER NDER TE 100 VJETORIT TE PAVARSISE

Mesazh nga Agim Gashi Sun Nov 11, 2012 2:59 am

KONKURS LETRAR ORGANIZUAR NGA BESNIK CECI PER NDER TE 100 VJETORIT TE PAVARSISE

KONKURS LETRAR ORGANIZUAR NGA BESNIK CECI PER NDER TE 100 VJETORIT TE PAVARSISE 486170_264153503706897_214762807_n

RREGULLORJA E KONKURSIT
KONKURS LETRAR ORGANIZUAR NGA BESNIK CECI PER NDER TE 100 VJETORIT TE PAVARSISE B-Ceci
Besnik Ceci
.
Me rastin 100-vjetorit te Pavaresise, organizohet nje konkurs letrar

nga Besnik Ceci më 2012-11-09 në orën 12:30.MD ·
Rregullat e funksionimit te ketij konkursi:


-Nuk ka shperblim material,vetem moral.Gjithshka mbi baza vullnetare e deshire.

-Konkursi eshte i hapur,dhe fituesit shpallen,me 30 Nentor, ora20;00(ora e Shqiperise)!Me date 26 Nentor,ora 21;30(me oren e Shqiperise),konkursi perfundon,per ti dhene 3 dite afat jurise per te bere vleresimet e duhura.

-Pjesemarresit ne Konkurs,do te paraqisin vetem 2 poezite e tyre me te mira,me tematike epiko-historike(patriotike
),dhe me nje poezi lirike(romantike), qe i kushtohet Shqiperise.

-Anetaret e jurise do te shpallen hapur,per pak kohe.,dhe do te kene shtrirje gjeografike nga Amerika e deri ne trevat e Shqiperise.

-Menyra e votimit per krijimet me te mira do te jepen:
-Nga anetaret e jurise.
-Anetaret e jurise,kane te drejten e vleresimit ne drejtim te anes gjuhesore,stilistikes letrare dhe tendencave politike dhe besimit fetar.,sepse ky nuk eshte konkurs letrar politik e fetar,por konkurs shqiptarie!

-Pjasemarresit jane mbareshqiptare,ne diaspore e ne trevat e Shqiperise,nga Sanxhaku e deri ne Cameri!

-Poezite per konkurs, do te paraqiten ne Faqen e lene ne dispozicion,posacerisht per Konkursin nga Z.Artan Gjozi,per te mos mbingarkuar Faqen qendrore.

-Te gjithe ata,qe me poezite e tyre,paraqesin tendenca ekstremiste,me karakter politik e fetar,perjashtohen nga konkursi automatikisht!

-Parimi Kombetar i ketij Konkursi eshte:"Feja e shqiptarit,eshte shqiptaria!".

-Pjesemarresit ne konkurs,perkrah epitetit ne F-C,ne kllapa do te japin emrin e mbierin e tyre real,ndryshe jane te skualifikuar.

-Nga te gjtithe poetet qe do te marrin pjese ne kete konkurs,poshte titullit te poezive qe do te paraqesin,te shenohet qarte:"Per Konkursin mbarekombetar,me rastin e 100-vjetorit te Pavaresise".

-Lista e emrave te jurise do te paraqiten me vete,se bashku me disa te dhena personale te tyre.Anetaret e jurise nuk marrin pjese ne konkurs!

PJESMARRJA MASIVE NE KETE KONKURS DO JAPE KENAQESINE NE TE GJITHE KRIJUESIT POR DHE LEXUESIT E FAQES TONE POETIKE.
PER KETE ARSYE ESHTE PARE E ARSYESHME QE TE MOS PRISHET RRJEDHA E POSTIMEVE KRIJUESE NE KETE GRUP TE PERDORET FAQJA E MIKUT TONE TE NDERUAR DHE THEMELUESIT TE KESAJ FAQEJE POETIT ARTAN GJOZI
https://www.facebook.com/Artan.B.Gjozi
.


Lista e anetareve te Jurise se Konkursit mbarekombetar,me rastin e 100-vjetorit te Pavaresise!
nga Besnik Ceci më 2012-11-10 ·-Besnik Ceci-drejtues dhe organizator i Konkursit.

-Artan Gjozi-Poet e shkrimtar.Realizuesi i ketij Konkursi,duke vene ne dispozicion Faqen e tij te mrekullueshme.Perfaqeson poetet shqiptar ne Itali.

-Lulezim Kalaj-Poet e administrator i kesaj Faqeje dhe kontrollori i zbatimit te rregullave te Konkursit.

-Rajmonda Moisiu-Poete e shkrimtare,ne diasporen shqiptare te Amerikes.

-Abdulla Konushevci-Poet e patriot,perfaqesues i shqiptareve te Iliriadhes,poeteve shqiptar te Maqedonise.

-Naim Zhinipatoku-poet,drejtues i Faqes Poetike"Fjala gdhen gurin"

-Skender Braka-Poet,perfaqesues i poeteve ne Shqiperi.

-Arqile Gjata-nje nga drejtuesit e faqes "Sofra Poetike"

-Agim Gashi-kengetar,poet e patriot.Perfaqesues i poeteve te Kosoves!

-Nese per dy dite,nuk do te konkludojme per nje perfaqesues nga Cameria,do te jape perfaqesine time per poetet came,ne kete Konkurs.

-Suksese!Suksese!Suksese per cdo poet!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi