Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NJOFTIM PER TE PAME

Shko poshtë

NJOFTIM PER TE PAME Empty NJOFTIM PER TE PAME

Mesazh nga Agim Gashi Mon Nov 12, 2012 12:47 pm

NJOFTIM PER TE PAME

Me datë 18.11.2012, mbahet e pame për Besa Makollin

NJOFTIM PER TE PAME Largea_besa-makolli1351154863

Njoftojmë, familjen e gjerë, miqtë, shokët dhe të gjithë ata që kanë mësuar, se Besa Makolli ka ndërruar jetë, se me datë 18.11.2012, (e diele), do të hapim të pame.

Të nderuar vëllezër e motra kudo që jeni, pavarësisht, se nga cila trevë e atdheut vini, fillimisht, ju falënderojmë, edhe përmes kësaj forme, për kontributin që keni dhënë, për bijën, motrën e kusherirën tonë Besa Makolli, që të shpëtoj nga ajo sëmundje e rëndë, por nuk deshti fati e perendia dhe ajo ndërroi jetë, siç jeni të njoftuar para disa ditëve në Prishtinë. Prandaj, edhe njëherë të gjithë juve, që keni ndihmuar për Besën ju falendërojmë nga zemra dhe ju lusim t`na mirëkuptoni me që po ju falënderojmë edhe në këtë formë. Jemi munduar që ta gjejmë një mes, ku të gjithë mund të vijnë dhe t`na ngushëllojnë, sepse nga e tërë Zvicra kanë ndihmuar, por edhe më gjerë. Ne e dijmë, se Ju do të jeni në mesin tonë, për të na freskuar zemra tona, por një është e sigurt, sepse edhe ju ndjeni dhimbje, sepse keni kontribuar, qoftë me mjete apo edhe me fjalë të ëmbla. Për të gjithë ata, që do të kenë mundësi, të vijnë për të na ngushëlluar, ju njoftojmë, se e pamja për Besën, do të mbahet në këtë adresë:


Klubi Shqiptar "Arbëri" Steinwiesenstrasse 1, 8952 Schlieren, me datën 18.11.2012 ( e diele) duke filluar prej orës 09:00 deri në ora 16:00.


Për informata më të hollësishme, mund të lajmroheni në këta numra telefoni :079-366-54-45 dhe 079-383-68-76. Perendia ua shpërbleftë me të mira edhe për kohën që do të gjeni, për të ardhur e për të na ngushëlluar.

Familja Makolli, Zvicër e Kosovë.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

NJOFTIM PER TE PAME Empty Re: NJOFTIM PER TE PAME

Mesazh nga Agim Gashi Mon Nov 12, 2012 12:51 pm

Besa Lulzim Makolli


NJOFTIM PER TE PAME Largea_besa-makolli1351154863
19.1.1994- 18.10.2012

7 ditë pa ty

E thellë është dhembja e ndarjes nga ti e madhe krenaria qe të patëm.
Zbrazëtin që e le ne zemrat tona s’na mbush dot asgjë
Do të mbetesh për herë e freskët në kujtimet e tona


Të kujtojmë me mall:xhaxhai Skenderi me bashkëshorten Xhevrien fëmijët Marigona, Përparimi, Arbresha Fitorja dhe Jehona

Nga Zvicra
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi