Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krasniqi: Nuk e mohoj partinë e re

Shko poshtë

Krasniqi: Nuk e mohoj partinë e re Empty Krasniqi: Nuk e mohoj partinë e re

Mesazh nga Agim Gashi Tue Dec 25, 2012 8:45 pm

Krasniqi: Nuk e mohoj partinë e re


Krasniqi: Nuk e mohoj partinë e re Largea_krasniqi1356441400
Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, për herë të parë nuk e mohon opcionin që pas procesit zgjedhor në PDK, ai të krijojë një parti të re,
“Sigurisht që nuk e mohoj opcionin se opcionet janë të shumta. Unë kisha dëshiruar opcionin që është në të mirë të qytetarëve të Kosovës. Nuk e kam formësuar idenë e plotë në këtë drejtim, shumë do të varet nga zhvillimet”, tha Krasniqi në një intervistë për RTV21.
Krasniqi thotë se procesi zgjedhor në PDK,lë për të dëshiruar.
“Unë kisha dëshiruar që Partia Demokratike e Kosovës të jetë parti e fortë, parti që vlerëson vlera, parti që ngrit vlera dhe parti që ofron një qeverisje më të përgjegjshme në të gjitha nivelet”,ka theksuar më tej Krasniqi.
Kryeparlamentari Krasniqi vazhdon të kërkojë nga protagonistët e bisedave të përgjuara telefonike që t’i kërkojnë falje. Në këtë Intervistë Krasniqi flet edhe për shumë zhvillime dhe procese nëpër të cilat po kalon Kosova.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi