Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perino: Unë dhe presidenti Bush u fascinuam nga mikpritja shqiptare

Shko poshtë

Perino: Unë dhe presidenti Bush u fascinuam nga mikpritja shqiptare Empty Perino: Unë dhe presidenti Bush u fascinuam nga mikpritja shqiptare

Mesazh nga Agim Gashi Mon Apr 27, 2009 7:59 pm

Perino: Unë dhe presidenti Bush u fascinuam nga mikpritja shqiptare



Westchester -Shqiptarët janë populli më pro amerikan në Botë. Kjo është dëshmuar shumë herë gjer më sot. "Jemi mahnitur, unë dhe presidenti Bush, nga pritja madhështore që na bëri populli shqiptarë. Asnjëherë, në jetën time nuk kam parë kaq shumë njerëz të shprehin gëzimin e tyre për presidentin e SHBA-ve”, theksoi ish- zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Dana Perino. Lidhjet shqiptaro-amerikane janë të sinqerta që dëshmojnë se Amerika do të qëndrojë gjithmonë përkrah Kosovës dhe shqiptarëve në përgjithësi. “Ju vetëm që i treguat botës se jeni populli më pro Amerikan në botë, por keni bërë për vete edhe SHBA-të e popullin amerikan”, theksoi Perino. Lidhjet tradicionale tashmë janë të forcuara dhe të përhershme. “Ju keni forcuar edhe më shumë lidhjet, keni forcuar miqësinë me SHBA-ës". Një rrugë në Tiranë, e mori emrin "Rruga Presidenti George W. Bush", theksoi Perino në konventën e republikanëve të rajonit Westchester dhe New York-ut. Kjo konvente republikane, u shfrytëzua për të nderuar me këtë rast ish kongresmenin republikan të Nju Jork-ut, Joseph J. DioGuardi - Presidentin e Ligës Qytetare Shqiptaro Amerikane, për rolin e tij si kongresmen në dy mandate
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi