Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vetmia dhe vuajtja për dashurinë

Shko poshtë

Vetmia dhe vuajtja për dashurinë Empty Vetmia dhe vuajtja për dashurinë

Mesazh nga Agim Gashi Wed May 29, 2013 3:45 pm

Vetmia dhe vuajtja për dashurinë
Vetmia, e dëmshme sa pirja e duhanit
Vetmia dhe vuajtja për dashurinë Lonely
Vetmia është aq e keqe për shëndetin tuaj sa është edhepirja e duhanit. Duket e habitshme por kërkime shkencore tregojnë se izolimisocial, është po aq i dëmshëm sa pirja[b] e 15 cigareve në ditë ose të qënit i alkoolizuar.

Studime të tjera kanë sugjeruar se personat me izolimsocial janë më të rrezikuar nga çmenduria dhe presioni i lartë igjakut. Sipas hulumtuesve, ndjenja e vetmisë dhe jo i dashur nga të tjerët mund ta bëjë më të vështirë për personat [b]që të bien në gjumë dhe mund të përshpejtojë zhvillimin e çmendurisë.

Vetmia rrit nivelet e hormonit të stresit, kortizolit, dhe mund të rrisë presionin e gjakut në "zonën e rrezikshme" për sulm në zemër dhe tru. /albeu.com/


Vetmia dhe vuajtja për dashurinë 0Vetmia dhe vuajtja për dashurinë 1261831601-vetmiaVetmia dhe vuajtja për dashurinë VetmiaVetmia dhe vuajtja për dashurinë Vetmia10Vetmia dhe vuajtja për dashurinë Vetmia02Vetmia dhe vuajtja për dashurinë VetmiaVetmia dhe vuajtja për dashurinë Vetmia-300x234Vetmia dhe vuajtja për dashurinë Vetmia_eshte_si_nje_semundje_nVetmia dhe vuajtja për dashurinë Image0000003775
Vetmia dhe vuajtja për dashurinë YalnizlikVetmia dhe vuajtja për dashurinë LonelyVetmia dhe vuajtja për dashurinë Attachment
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi