Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesazhi i fundit i Sokol Olldashit

Shko poshtë

Mesazhi i fundit i Sokol Olldashit Empty Mesazhi i fundit i Sokol Olldashit

Mesazh nga Agim Gashi Thu Nov 21, 2013 1:35 pm

Mesazhi i fundit i Sokol Olldashit
 
 
Mesazhi i fundit i Sokol Olldashit Largea_olldashiii1385015625

“Nuk jam i prirur të fajësoj qeverinë për çdo aksident"

Sokol Olldashi ishte një nga njerëzit që i pëlqenin sfidat e mëdha. Të tillë rrugë zgjodhi në vitin 2005, ku askush nuk i jepte shpresë në garën për t'u zgjedhur deputet përballë ish-ministrit të Bujqësisë, Agron Dukanë Shijak. Po ashtu veproi në vitin 2007, kur la postin e ministrit të Brendshëm dhe mandatin e deputetit për të dalë përballë, Edi Ramës, në garën për Bashkinë e Tiranës. Pak muaj para se të ndahej nga jeta, Olldashi garoi edhe për t’u bërë kreu i Partisë Demokratike kundër "të zgjedhurit" Lulzim Basha.
Ai ishte një nga ministrat më të suksesshëm të qeverisë “Berisha” në tetë vjet të qëndrimit të Partisë Demokratike në pushtet. Guximi i tij u shpërblye shpeshherë, por në fund duket se në fund ironia e fatit e ndëshkoi. Vetëm pak ditë më parë, në një postim në Facebook do të shprehej:
“Pashë pak lajmet. Makina përplas dy fëmijë në Tiranë..., makina del nga rruga në Shkodër, etj.,etj. Personalisht nuk jam i prirur të fajësoj qeverinë për çdo aksident, por duke u rikthyer vetëm pak javë prapa në kujtesë, mendoj se qeveria e sotme na detyrohet një ndjesë. Nuk kishte ditë të mos dilte Saimir Tahiri të fajësonte qeverinë dhe Ministrinë e Brendshme për çdo aksident që ndodhte. Ku është tani?! A e mendon njësoj se fajtore për çdo aksident është qeveria???!!!”, shkruante më 28 tetor Olldashi në Facebook.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mesazhi i fundit i Sokol Olldashit Empty Re: Mesazhi i fundit i Sokol Olldashit

Mesazh nga Agim Gashi Thu Nov 21, 2013 1:38 pm

Mesazhi i fundit i Sokol Olldashit 1471836_550854238332679_1866897810_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mesazhi i fundit i Sokol Olldashit Empty QEVERIA SHPALL DITË ZIE KOMBËTARE NË NDERIM TË DEPUTETIT SOKOL OLLDASHI

Mesazh nga Agim Gashi Thu Nov 21, 2013 2:13 pm

 QEVERIA SHPALL DITË ZIE KOMBËTARE NË NDERIM TË DEPUTETIT SOKOL OLLDASHI

Mesazhi i fundit i Sokol Olldashit U2_diteziekombetare
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mesazhi i fundit i Sokol Olldashit Empty Re: Mesazhi i fundit i Sokol Olldashit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi