Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Haradinaj: S’e di pse jam mysliman (video)

Shko poshtë

Haradinaj: S’e di pse jam mysliman (video) Empty Haradinaj: S’e di pse jam mysliman (video)

Mesazh nga Agim Gashi Mon Nov 25, 2013 9:03 pm

 
Haradinaj: S’e di pse jam mysliman (video)
 
 
 
Haradinaj: S’e di pse jam mysliman (video) Largea_290a1c85-a0dd-4d67-8048-46b17174a638_mw1024_n_s1385340023
Një video po qarkullon nëpër rrjetet sociale, në të cilën shfaqet Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, duke dhënë një intervistë në gjuhën angleze.
Në këtë intervistë (a bisedë), Haradinaj flet për fenë Islame, por edhe për atë të krishtere. Ai thotë se familja e tij, prej katër gjeneratash kanë qenë shqiptarë katolikë, ndërkaq thekson se nuk e ndjen veten mysliman.
“Familja ime për katër gjenerata kanë qenë shqiptarë katolikë. Unë kam lindur mysliman, por s’e di pse jam mysliman për shkak se asnjëherë në jetën time nuk kam qenë në xhami, as për falje e as për asgjë tjetër”, ka thënë Haradinaj në këtë intervistë në gjuhën angleze.
Më tej, ai jep sqarime se si ka depërtuar feja myslimane në trojet tona nga Perandoria Osmane e tutje.
Si duket, videoja fillimisht është publikuar në një faqe myslimane në Facebook, ku qëllimi i publikimit të saj ka qenë fyerja ndaj Haradinajt, dhe jo vetëm. Qëllimi ynë nuk përkon me atë të sipërpërmendurin, por edhe thjesht me qëllim informimi të publikut, meqenëse edhe deklarata e Haradinajt, që faktikisht nuk dihet ende kur dhe ku është bërë, duket të ketë qenë publike.
Në vijim, ju sjellim videon që ta dëgjoni dhe shihni ju vetë pjesën tjetër të intervistës.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi