Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT

Shko poshtë

AGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT Empty AGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT

Mesazh nga Agim Gashi Fri Dec 20, 2013 3:20 pm

AGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT

AGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT 1510023_10151857261404077_539903463_nAGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT 988836_10151857372544077_345149747_n

Lumturi, gëzime, paqë, shëndet e plot dashuri njerzore derdh mbi popullin tim, o Zoti i qiellit të Arbërit!
Zhduk urrejtjet, smirat, vrasjet, dhunimet e çdo krim tjerër që nuk na bën nder!
Qit mend plot, se më së shumti kemi nevoj për to!
Zhduke gënjeshtrën si e keqja e të gjitha të kqijave!
Hiq lakmin e tepruar se na bëni popull idiot, ku vllau vran vllaun për tokë e mexhë të huej!
Ndërroj nga postet të gjithë ata që nuk janë në rrugën e drejtë të atdheut!
Ndali haraqgjinjët se plaçkitja e popullit është plaçkitje e atdheut!
Bëje bashkë Kosovën e vogël që e ndanë në territore interesi karaxhozët e atdheut!
Hiq bastoret e lojrat e fatit që mbinë në Kosovë si këpurdhat pas shiut për interese të qeveritarëve e që ua hanë varfnjakëkve kafshaten e fundit!
Mbyll kurvnitoret se hor u bëmë para botës!
Bënaj institucionet shëndetsore me Betim Hipokrati se po vdes njerzia për një lek!
Hap vende punë për puntor!
Bëj plane urbanizmi me qëllim që të ruhet toka e bukës!
Ruenaj pyjet, livadhet, vreshtat, lumenjët e liqenet tona të bukura!
Mos na zgjidh më presidente nga zarfet!
Epnaj një Qeveri që do të jetë e popullit!
Thajau doren vjedhsëve të votave!
Thajau gishtat kriminelëve!
Ryshfetit e korrupcionit mshoju shqelma se nuk janë as traditë e shqiptarit!
Ndërgjegjsoje ushtrinë e policinë shqiptare!
Rregulloje sistemin e shkollave shqipe!
Gjenaj të zhdukurit e luftës!
Dhuro dashuri në familjet tona!
Ruaje nderin, besën e traditën shqiptare!
Hiq nga trojet tona adetet e huaja fetare e të sekteve aftrikane!

Kam edhe shumë por e di që do të më thuash se jnë shumë.
Dhe në fund të LUTI o ZOT të ma dergosh një nuse si lulkuqe, besnike, bujare, shqiptare e atdhetare! (Mu duk se më tha: Ska të tilla!

Unë ia ktheva: Të dua shqip o Zoti i Arbërit e të falenderoj që na e ke rue gjuhën shqipe, që ti na e ke falë!
Ti dikur na e fale një atdhe më të bukur mbi të gjitha dhenat tjetra, por ne sditëm me e rue!
Ruenaj bile këta pak atdhe që na ka mbetë!

Të përkulem o ZOT, në fund të këtij viti, me këto festa të bukura, kur unë më 30.12.2013 festoj njëvjetorin e rijetës sime me një trup e dy shpirtëra. 
Të paça Zoti im Arbëror!

20.12.13
Düren


P.S.
Kush ka akoma lutje, bashakngjituni këtu me mua!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

AGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT Empty Re: AGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT

Mesazh nga Agim Gashi Fri Dec 20, 2013 3:31 pm

AGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT GAGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT OAGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT OAGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT DAGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT Blank
                AGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT MAGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT OAGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT RAGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT NAGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT IAGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT NAGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT G
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

AGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT Empty Re: AGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT

Mesazh nga Agim Gashi Fri Dec 20, 2013 3:31 pm

AGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT SSCdmTscm9l2O9ELTitD8hqhlfEAekB7wTUOSWl3AKLQGdZuN-Uwxg==
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

AGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT Empty Re: AGIM GASHI:LUTJA IME PËR FESTAT E FUNDVITIT

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi