Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AKADEMI PËRKUJTIMORE,PËR PRESIDENTIN HISTORIK TË KOSOVËS, DR. IBRAHIM RUGOVËN

Shko poshtë

AKADEMI PËRKUJTIMORE,PËR PRESIDENTIN HISTORIK TË KOSOVËS, DR. IBRAHIM RUGOVËN Empty AKADEMI PËRKUJTIMORE,PËR PRESIDENTIN HISTORIK TË KOSOVËS, DR. IBRAHIM RUGOVËN

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jan 26, 2014 7:27 pm

AKADEMI PËRKUJTIMORE,PËR PRESIDENTIN HISTORIK TË KOSOVËS, DR. IBRAHIM RUGOVËN 923060_610774448996360_21797592_nLidhja Demokratike e Kosovës
Dega në Gjermani
Nëndega NRW


Organizon:

AKADEMI PËRKUJTIMORE,
PËR PRESIDENTIN HISTORIK TË KOSOVËS, DR. IBRAHIM RUGOVËN


Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Gjermani, në bashkëpunim me nëndegën e LDK-së, në Nordrhein-Westfalen, në përvjetorin e VIII, të shkuarjes në amshim, organizon akademi përkujtimore, për të nderuar, jetën dhe veprën, e, arkitektit të lirisë dhe pavarësisë së shtetit të Kosovës, presidentit historik të Kosovës, dr. Ibrahim Rugovës.

Filozofia, vepra dhe jeta e Ibrahim Rugovës, është një pasuri kombëtare, që duhet ta studioj dhe nderoj secili, sepse, jeta, filozofia dhe vepra e tijë, është jeta jonë, është jeta e popullit tonë.

Presidenti historik, Ibrahim Rugova, ishte, një njeri me vlera univerzale dhe merita të mëdha, që popullit Shqiptarë i ktheu dinjitetin. Presidenti Ibrahim Rugova, me vizionin e tijë, duke artikuluar dhe arkitektuar, të ardhmen e Kosovës, u bë gurëthemeli i kristaltë, i Demokracisë, Lirisë dhe Pavarësis së Kosovës, gurëthemeli i kristaltë, i miqësive të popullit Shqiptarë me SHBA dhe vendet e popujtë demokratik e human të botës, sepse me sjelljen dhe veprimet e tijë, u bë simboli dhe emblema, nëpërmjet të cilit shihej dhe respektohej populli Shqiptarë.

Me diplomacinë e tijë dhe forcën e argumentit, arriti të përvetësoj dhe të funksionalizoj, në Ushtri Çlirimtare të Kosovës, armatën më të fuqishme të botës, NATO-n, e cila i solli Kosovës, lirinë dhe pavarësinë.

Akademia do të mbahet me 02.02.2014 (e dielë), me fillim në ora 13:00

Adresa:
EURO PARK HOTEL
Reutherstraße 1a-c
D-53773 Hennef.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi