Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LKSHM dhe LSHAKGJ- FTESË

Shko poshtë

LKSHM dhe LSHAKGJ- FTESË Empty LKSHM dhe LSHAKGJ- FTESË

Mesazh nga Agim Gashi Thu Mar 13, 2014 2:04 am

LKSHM dhe LSHAKGJ- FTESË 1544930_671600372883289_457968740_n

LKSHM dhe LSHAKGJ- FTESË

Lidhja e Krijuesve Shqiptarë në Mërgatë (LKSHM) – Albanian Expat Creative League
dhe


Lidhja e shkrimtarëve, artistëve dhe krijuesve shqiptarë në Gjermani (LSHAKGJ)

Organizojnë Manifestimin Tradicional Poetik ”Pavarësia e Kosovës”- Koblenzi 2014F T E S Ë

Me këtë rast ftojmë të gjithë krijuesit dhe adhuruesit e ”Fjalës së bukur artistike” të mërgatës mbarëshqipëtare, që të merrni pjesë në Manifestimin tradicional poetiko – letrar.
Ardhja juaj do të na nderojë dhe madhështojë këtë manifestim me karakter garues.
Të gjithë ata krijues, që deshirojnë të garojnë në këtë orë letrare duhet të sjellin punimet me vete, të shkrura në 3 kopje, dhe ato punime nuk guxojnë të jenë të botuara më parë.Pas leximit të të gjitha punimeve:poezi dhe prozë, juria e përbërë nga tre anëtarë, do t´i ndajë çmimet.Takimi mbahet në ”Contel Hotel”, më 29. 03. 2014., nga ora 15.00h (sakt) në Koblenz – Gjermani.
Adresa: Pastor – Klein – Str. 19
D – 56073 KoblenzPër informata, tel.kujd. + 49 (0) 1774205089 – H. Qyqalla
+ 49 (0) 176 24413073 – F. Tanushi
+ 49 (0) 15738195511 – M. Thaqi
+ 49 (0) 15730135209 – S . Fetiqi; si dhe
e-mail: lkshm@hotmail.com
Ju mirëpresim!Koblenz, 20. 02. 2014.

Me nderime
Hasan QYQALLA – Kryetar LKSHM
Pal Sokoli - Kryetar i LSHAKSH NË GJERMANI


Për Lidhjen e Krijuesve Shqiptarë në Mërgatë
Zëdhënëse Seveme Fetiqi
12.03.2014
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi