Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AGIM GASHI:JASHTË NGA SHQIPËRIA JANULLATOS I HUEJ E ARMIQSOR

Shko poshtë

AGIM GASHI:JASHTË NGA SHQIPËRIA JANULLATOS I HUEJ E ARMIQSOR Empty AGIM GASHI:JASHTË NGA SHQIPËRIA JANULLATOS I HUEJ E ARMIQSOR

Mesazh nga Agim Gashi Wed Jun 18, 2014 2:02 pm

AGIM GASHI:JASHTË NGA SHQIPËRIA JANULLATOS I HUEJ E ARMIQSOR Janullatos

AGIM GASHI

JASHTË NGA SHQIPËRIA JANULLATOS I HUEJ E ARMIQSOR


Shqiptari është vetëm shqiptar
Ai nuk blihet në markete e as në Pazar,
Ti o je i huaj, mysafir në token tone
Ose je i bimë nga toka dhe je shqiptar.

Njeriu që gjithonë profesion e kishte spiunazhin dhe tradhëtinë është ky njeri me mjekër si të çetnikut Drazha Mihajlloviq. Njeri më të dëmshëm se ky person që gjithmonë ishte në shërbim të shovenizmit grek, nuk ka në tokat tona.Pse erdhi e kush e solli? A nuk u mësuan shqiptarët akoma se deri sot të huajt e lindjes, dhe të fqiut grek, gjithmonë na sollën vetëm dëme e përqarje ndërvllëzërore, ndërfetare e ndërnjerzore?

Veladoni i priftit në gjoksin këtij shovenisti grek, smund të ia mshef e as të ia maskoj punën e ndyrë që bën në atdheun tonë. Puna e tij dhe bindjet e tij e prunë edhe Kryepeshkopin serb në Shqipëri i cili me „bekimin“ e tij, midis të Shqipërisë tha se :-Kosova e Metohija është tokë serbe!

Më vonë me „bekimin“ e tij grupe çetnikësh serb shpalosen flamurin serb duke ngritë tre gishtërinjë misdis Tirane.

Me „bekimin“ e tij edhe Edi Rama i dha çelsin Bregoviqit, ftuan Zdravko Çoliqin të qirret në televizionet tona dhe me bekimin e tij Shqipëria merr teposhtëzen çdo ditë e çdo minut.
Binduni se ky mjekrrosh në çdo mëngjes kur zgjohet nga gjumi, mallkon popullin tonë dhe atdheun tonë.
Largojeni më shpejt sa nuk ja kini pa sherrin më të madh. Dikur do të bëhet vonë.
Çdo ditë e qendrimit të tij në Shqipëri, është poshtrim për Nolin, për Kishën Autoqefale Shqiptare, për At Nikollë Markun, për kombin e për atdheun!

18.06.14
Düren
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi