Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dënimi që mban vulën e 153 mijë “shiptarellave” (TOMAHAWK)

Shko poshtë

Dënimi që mban vulën e 153 mijë “shiptarellave” (TOMAHAWK) Empty Dënimi që mban vulën e 153 mijë “shiptarellave” (TOMAHAWK)

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jul 01, 2014 7:20 pm

Dënimi që mban vulën e 153 mijë “shiptarellave” (TOMAHAWK)
Madhesia e germave: Dënimi që mban vulën e 153 mijë “shiptarellave” (TOMAHAWK) Font_decrease Dënimi që mban vulën e 153 mijë “shiptarellave” (TOMAHAWK) Font_enlarge


Dënimi që mban vulën e 153 mijë “shiptarellave” (TOMAHAWK) Thumbnail.php?file=tomahawk_465425542
Ky vendim përfundimisht u vulos ditën, kur mbi 200 mijë votues shqiptarë ia futën gjumë dhe lejuan që për fatin e tyre të vendosin “shiptarellat”, të cilët për një hamburger dhe Coca-Cola janë në gjendje që votën t’ia shesin edhe djallit, e jo vetëm armiqve të shqiptarëve. Ishte kjo ditë kur ndodhi “fitorja historike” e shiptarellave, e që dihej se do të kurorëzohet me një turp historik gjyqësor, siç ishte vendimi i djeshëm...


Cila është dita kur u soll vendimi për burg të përjetshëm për 6 shqiptarët e akuzuar në rastin “Monstra”? Athua u soll më 12 prill të vitit 2012, menjëherë sapo ndodhi vrasja, apo u soll më 1 maj, të po të njëjtit vit, kur u realizua aksioni policor “Monstra”? 
Athua dënimi i përjetshëm u shqiptua ditën kur ende pa filluar procesi gjyqësor, ministrja Jankullovska, shpalli fajtorë shqiptarët e akuzuar, apo ditën kur prokurorja mbajti fjalimin fashist, lidhur me motivet e vrasjes? 
Është kjo dilemë, e cila besojmë se nuk preokupon vetëm gazetën “Lajm”, por edhe mbarë opinionin shqiptarë në Maqedoni dhe më gjerë. 
Është dilemë e cila nuk ka një përgjigje të vetme, por më shumë përgjigje. Vetëm naivët do të besonin se dënimi për rastin “Monstra”, u soll të hënën më 30 qershor 2014, sepse është e qartë se ky dënim nuk është shpallë në një ditë të vetme. Vetëm naivët do të mendojnë dhe do të thonë se për këtë vendim fajtorë janë maqedonasit. Jo, jo, kjo nuk mban aspak, sepse një pjesë e dënimit është sjellë në zgjedhjet parlamentare të 24 marsit  të vitit 2011, kur mbi 100 mijë shqiptarë shpërblyen me votë partnerin e atyre që vranë Harun Aliun me shokë. Një pjesë e dënimit u shpall edhe në zgjedhjet lokale të vitit 2013, kur shqiptarët sërish përkrahën masovikisht partnerët e atyre që inskenuan dhe realizuan rastin “Monstra”. 
Një pjesë e dënimit për të akuzuarit e rastit “Monstra”, u shpall edhe ditën ku veprimtari dhe patrioti i madh Adem Demaçi, u bëri apel shqiptarëve që në zgjedhje të votojnë partnerët e Gruevskit dhe Jankullovskës. 
Një pjesë u shpall edhe kur humoristi dhe këngëtaristi i njohur Sabri Fejzullahu, u tall me shqiptarët e Maqedonisë në një tubim parazgjedhor, duke lavdëruar deri në qiell partnerët qeveritar të Sasho Mijallkovit. 
Një pjesë e dënimit për të akuzuarit në rastin “Monstra” u shpall gjatë tërë kohës deri sa mediat në gjuhën shqipe përkrahën dhe akoma përkrahin argatët e armiqve të shqiptarëve. 
Mirëpo, ky vendim përfundimisht u vulos ditën, kur mbi 200 mijë votues shqiptarë ia futën gjumë dhe lejuan që për fatin e tyre të vendosin “shiptarellat”, të cilët për një hamburger dhe Coca-Cola janë në gjendje që votën t’ia shesin edhe djallit, e jo vetëm armiqve të shqiptarëve. Ishte kjo ditë kur ndodhi “fitorja historike” e shiptarellave, e që dihej se do të kurorëzohet  me një turp historik gjyqësor, siç ishte vendimi i djeshëm. 
Atë ditë, armiqtë e shqiptarëve e kanë vërejtur se mund të dënojnë shqiptarët si të duan dhe sa të duan. Atë ditë e kanë vërejtur se fjalën kryesore te shqiptarët e kanë “shiptarellat” e jo shqiptarët që kanë vetëdije të shëndoshë kombëtare dhe fetare. 
Për këtë arsye, 30 qershori duhet të shpallet si ditë kur shqiptarët duhet të fillojnë të mobilizohen kundër “shiptarellave”, sepse pa pastruar nga trupi i vetë këtë kancer analfabet dhe kriminogjen, asnjëherë nuk do të jenë në gjendje të mbrohen nga dëmi i armiqve e tyre. Sepse, në datat që i numëruam më lartë, nuk janë sjellë vendime për dënim vetëm të akuzuarëve në rastin “Monstra”, por edhe për shumë shqiptarë që do të dënohen në të ardhmen në shumë raste tjera të montuara./Lajm

Dënimi që mban vulën e 153 mijë “shiptarellave” (TOMAHAWK) Thumbnail.php?file=montra_almakos_661187511Dënimi që mban vulën e 153 mijë “shiptarellave” (TOMAHAWK) 555ygt
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi