Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qefsere Murturi:E Lexova Une , Ndoshta Ju PeLqen edhe Juve

Shko poshtë

Qefsere Murturi:E Lexova Une , Ndoshta Ju PeLqen edhe Juve Empty Qefsere Murturi:E Lexova Une , Ndoshta Ju PeLqen edhe Juve

Mesazh nga Agim Gashi Tue May 12, 2009 7:04 pm


Ndërkoh kur ne duke u plakur mesojme se njerezit qe dikur menduam dhe besuam qe kurre sdo te na harrojne.., shum Sigurt nje dite do te na harrojne e len pasdore sikur mos te Ishim me heret .Zemra jote do te thyhet, ndoshta me shum se njihere dhe do te lendohet rënd e më rënd ne secilen her¨qe ndodh.Edhe ty nji dite do te thyhet zemra, dhe ateher duhet te kujtosh se si ndiheshe kur zemra jote u thye me shume se nje mije grima.
Ti nji dite do te zihesh me shokun (shoqen tende)tende me te dashur. Ti do te Kerkosh mbeshteje e ngrohtesi te nje tjeter, per arsye qe ai (ajo e para) i pari te beri te perjetosh nje gje qe nuk e meriton.Ti nje dite do te ulesh e te qash per kohen qe po kalon kaq shpejt,
Dhe me kohen do te humbesh dike nga ata qe i don me se shumti. Dhe per ket arsye... ben fotografi saaa me shum qe te mundesh
Qesh sa më shum per qdo dite që vjen.

Dashuro si kurre njehere pare, sikur kurre nje here zemra mos të ështe thyer.
Ne qoft se veq nji minute nuk ndihesh mire per gjera te pa nevojshme jo te vlefshme.... ndalu... e MENDO qe ai minut ësht i shtrejt per ta shfrytezuar ne ate menyre.
Gjeje nje djale (vajze) qe te thot qe ti je e/i bukur e jo vetem ti je e mire, qe te therret ne telefon edhe kur ti ja perplas telefonin, qe rrin zgjuar mbi koke vetem per te shikuer kur ti je ne gjum.Gjeje ate djal (vajz) qe te puth ne ball, qe nuk heziton te prezentoj per krejt boten edhe ne qoft se je e veshur ne thes dhe te mban per dore para shoqris se vet.
Prite ate (ate) qe rregullisht te kujon se sa te dashuron dhe sa i( e) lumtur ështe që pati fatin te jete me ty dhe sa shum qe e ben te lumtur .Prite at (ate) qe i thot shoqris se vet ´´ shiko ai /ajo është..´´
Ne qoft se e ke hapur ket imejl dhe e lexon DUHESH te dergosh te shume te tjere (tjera) qe ti i njef....Në qoft se ti mua nuk ma ridergon ket mejl une e kuptoj qe ti nuk me njef si dashamir tendin.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi