Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ftesë për promovim e Fjalorit të Gjuhës Shqipe

Shko poshtë

Ftesë për promovim  e Fjalorit të Gjuhës Shqipe Empty Ftesë për promovim e Fjalorit të Gjuhës Shqipe

Mesazh nga Agim Gashi Fri May 15, 2009 8:59 pm

Ftesë për promovim e Fjalorit të Gjuhës Shqipe
Date: Sun, 10 May 2009 14:33:24 +0200
Të nderuar miq, në aneks të këtij mesazhi e gjeni ftesën për pjesëmarrje në promovimin e Fjalorit të Gjuhës Shqipe të autorit Dr. Mehmet Elezi, filolog, shkrimtar, publicist dhe diplomat. Ambasadori Mehmet Elezi, me punën e tij shkencore, letrare, dhe diplomatike si dhe me respektin dhe kujdesin e vazhdueshëm ndaj Komunitetit Shqiptarë në Zvicër, pa dallime , qëmoti e ka merituar respektin tonë të plotë.Andaj Ju ftojmë të merrni pjesë aktive në këtë ceremoni që i kushtohet veprës më të rëndësishme të këtij autori, dhe sipas shumë kritikëve, njërës ndër veprat më të rëndësishme të Gjuhësisë Shqipe në përgjithësi – Fjalorit me 41'000 fjalë shqipe që nuk gjinden në FGJSSH. Me respektNazmi Jakurti Kryetar i Lidhjes Shqiptare në Botë, Kuvendi në Zvicër[Pièce jointe: Ftesë për promovim.pdf]Migjen Kajtazi
Promotion de l'intégration
Responsable pour la région La Côte et Ouest lausannois
La Fraternité du CSP
Rte de l’Etraz 20b, bureau 112 – 1260 Nyon
Tél. : 022 365 61 92 Natel : 076 574 75 23
E-Mail: migjen.kajtazi@csp-vd.ch
Renens
Rue de l'Avenir 6
1020
Tél: 0216351962
www.vd.ch/integration


Kliko këtu për të lexuar njoftimin në formatin PDF
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi