Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Një grua i bërtet Fuad Ramiqit: Ju po e nxisni rininë të shkojë të luftojë në Siri

Shko poshtë

Një grua i bërtet Fuad Ramiqit: Ju po e nxisni rininë të shkojë të luftojë në Siri Empty Një grua i bërtet Fuad Ramiqit: Ju po e nxisni rininë të shkojë të luftojë në Siri

Mesazh nga Agim Gashi Fri Aug 01, 2014 6:29 pm

Një grua i bërtet Fuad Ramiqit: Ju po e nxisni rininë të shkojë të luftojë në Siri

Një grua i bërtet Fuad Ramiqit: Ju po e nxisni rininë të shkojë të luftojë në Siri Largea_kjoooo-jpg1406899893

E protesta e Lëvizja Islamike “Bashkohu”-LISBA, që drejtohet nga Fuad Rammiqi nuk ka shkuar mirë. Kundër kësaj proteste ka dalë edhe Remzie Sefa, e cila ka akuzuar drejtuesit e LISBA-së se po i shtynë kosovaret të shkojnë në luftë.
Ajo ka thënë se ka marrë edhe një sms ditë më parë së vëllai i është vrarë në Siri. Sipas saj ky fakt nuk qëndron edhe pse nuk e di saktë fatin e vëllait.
"Nuk e di as vet ku është vëllai im. Vetëm një sms ka ardhur se kinse ai është vrarë në Siri. Ne nuk kemi asnjë fakt për këtë.
"Unë tani e dy ditë kam ardhur nga Suedia në Kosovë dhe kam filluar të kërkoj fakte për fatin e vëllait. As mesazhin s’po dihet kush e ka dërguar. Ne kemi dëgjuar se të gjithë ata njerëz janë zhdukur dhe s’ka asnjë gjurmë për ta".
Ajo ka thënë se këta që po organizojnë këso protesta e dinë më së miri pse i bëjnë dhe çfarë qëllime kanë.
“ Nuk kam pasë asnjë kontakt me vëllain. Por nuk besoj që vëllain e kam të vdekur. Unë për vëlla jam në gjendje të bëjë çmos, dhe për këtë kam ardhur në Kosovë”, ka thënë ajo.
Bota Sot
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi