Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SOT PËRKUJTOJ NËNEN NË 9 VJETORIN E VDEKJES

Shko poshtë

SOT PËRKUJTOJ NËNEN NË 9 VJETORIN E VDEKJES Empty SOT PËRKUJTOJ NËNEN NË 9 VJETORIN E VDEKJES

Mesazh nga Agim Gashi Thu Dec 04, 2014 8:05 pm

SOT PËRKUJTOJ NËNEN NË 9 VJETORIN E VDEKJES 10822397_836923656368655_1506064319_nSOT PËRKUJTOJ NËNEN NË 9 VJETORIN E VDEKJES

 

TIME B. MURATI NGA PEJA

15. 12. 1932   -   04. 12. 2005

Sot më 04.12.2014 u mbushen 9 vite pa nënën time të dashur Time Muratin.

Malli qenka më i rëndë se kurbeti, më rëndë se vuajtja…

Nuk ka ditë që kalon pa menduar në Ty o Engjëllusha nëna ime. Buzqeshja jot, krenaria jote, fjalë tua, nuk do të harrohen kurrë. Isha krenar që të pata nënë. Qëndrimi yt i ipte hijeshi familjes, lagjes dhe mbarë qytetit të Pejës e Dukagjinit.

Fli e qetë në token dardane Ti nëna ime. Unë do të të jemë gjithmonë me kujtimin për Ty.

Të përkujton biri yt në kurbet Reshati!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi