Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Akademi përkujtimore për kolonel Tahir Zemajn

Shko poshtë

Akademi përkujtimore për kolonel Tahir Zemajn Empty Akademi përkujtimore për kolonel Tahir Zemajn

Mesazh nga Agim Gashi Fri Jan 02, 2015 11:14 pm

Akademi përkujtimore për kolonel Tahir Zemajn


Akademi përkujtimore për kolonel Tahir Zemajn Largea_10912881_1018948078121987_1016362363_n1420227243


Në organizim të bashkëluftëtarëve, të Dielën më 4 janar 2015, në 12-të vjetorin e vrasjes tinëzare, në fshatin Strellc të komunës së Deçanit do të organizohen homazhe për Heroin e Kosovës, Kolonel Tahir Zemaj, ish-Kryetarin e Forumit Rinor të LDK-së në Deçan, Hasan Zemaj si dhe Enis Zemaj të cilët u vranë nga një dorë tradhtare më 4 janar 2003 në Pejë.
Në këtë kuadër ftohen të gjithë të interesuarit që të marrin pjesë në këto homazhe që do të fillojnë në orën 12: 00., tek varri i heroit në Strellcë, përbri rrugës magjistrale Deçan - Pejë.
Veteranët e Brigadave 134, 131, 133 dhe "Mërgimi" të UÇK-së në kuadër të njësive institucionale të Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi