Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Presidentja e re kroate shokon serbët, e ndanë Vojvodinën nga Serbia (Video)

Shko poshtë

Presidentja e re kroate shokon serbët, e ndanë Vojvodinën nga Serbia (Video) Empty Presidentja e re kroate shokon serbët, e ndanë Vojvodinën nga Serbia (Video)

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jan 12, 2015 9:49 pm

Presidentja e re kroate shokon serbët, e ndanë Vojvodinën nga Serbia (Video)


Presidentja e re kroate shokon serbët, e ndanë Vojvodinën nga Serbia (Video) Largea_kolinda-grabar-kitarovic1421079243


Presidentja e re e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq në fjalimin e fitores i ka tronditur serbët, pasi që e ka ndarë Vojvodinën nga Serbia.


Kitaroviq, e cila mbrëmë është zgjedhur presidente e Kroacisë, ka thënë se do të punojë për Kroacinë në mënyrë që ajo të jetë nder vendet më të zhvilluara të BE-së dhe botës.
Ajo ka thënë se do të luftojë për avancimin e të drejtave të pakicave, por asgjë më pak nuk do të kërkojë për kroatët në Serbisë dhe ka shtuar se do të angazhohet për mirëqeniën e kroatëve në Bosnjë dhe Hercegovinë, duke e quajtur atdhe të dytë të kroatëve.
“Do të luftojë për të drejtat e pakicave në Kroaci dhe do të kërkojë që ato të jenë më të mëdha, por asgjë më pak nuk do të kërkojë as për kroatët në Serbi, në Vojvodinë dhe në vendet tjera fqinje”, ka thënë Kolinda duke marrë duartrokitje të mëdha.
Ajo po ashtu ka thënë se pa kroat nuk ka Bosnje dhe Hercegovinë.
Pjesë ku flet për Serbinë dhe Vojvodinën mund të ndiqni nga minuta 20:40.

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi