Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO)

Shko poshtë

Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO) Empty Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO)

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jan 26, 2015 12:36 pm

Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO)

Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO) 485-620x330

Trupi i Mbretit Abdullah është i varrosur në një varr të thjeshtë si të tjerëve në Riad më pak se 24 orë pas vdekjes së tij, e gjithë Arabia Saudite është në zi.
Familja, miqtë dhe personalitete nga bota arabe të mbushur me njerëz rreth varrit për t’i bërë nderimet e tyre përfundimtare, transmeton TetovaSot.
Mbreti vdiq të premten në moshën 90 vjeçare pas humbjes së betejës me sëmundjen me pneumoni dhe u varros në një varr të thjeshtë, në përputhje me traditat myslimane.
Dhjetëra mijëra u mblodhën në kryeqytetin e Mekës për t’i bërë nderimet e tyre.
Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO) 24FBDB1200000578-2922592-Saudi_King_Abdullah_was_buried_in_an_unmarked_grave_in_Riyadh_fo-m-90_1422029981493Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO) 2158Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO) 3110Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO) 485Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO) 567Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO) 654Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO) 746Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO) 838


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Mon Jan 26, 2015 1:11 pm, edituar 1 herë gjithsej
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO) Empty Re: Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO)

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jan 26, 2015 12:37 pm

Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO) Vari-2Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO) Vari-1Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO) Vari-2Ky është varri i mbretit të Arabisë Saudite, Abdullah (FOTO) Vari-3
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi