Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thenie te mencura!

2 posters

Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Thenie te mencura!

Mesazh nga Rrebele Tue Jun 16, 2009 12:14 am

KANE THENE PER JETEN:Hapi i pare per te perjashtuar gjerat e padeshiruara nga jeta eshte kjo: Vendos cfare do.
Ben Stein

S'ekziston asnje copez deshmie se jeta eshte dicka serioze.
Brendan Gill

Jeta eshte nje gjuhe e huaj; te gjithe meshkujt e shqiptojne gabimisht.
Christopher Morley(1890 - 1957)

Qellimi i jetes eshte te luftoje pjekurine.
Dick Werthimer

Jeta eshte vetem nje gje e mallkuar pas nje tjetre.
Elbert Hubbard (1856 - 1915)

S’eshte
e vertete se jeta eshte vetem nje gje e mallkuar pas nje tjetre. Eshte
nje gje e mallkuar mbi nje tjeter dhe keshtu me rradhe.
Edna St. Vincent Millay (1892 - 1950)

Jeta eshte dicka qe ndodh kur s’te ze gjumi.
Fran Lebowitz (1950 - )

Jeta eshte dicka qe te gjithe duhet ta provojne se paku njehere.
Henry J.

Jeta eshte e kendshme. Vdekja eshte e qete. Vetem tranzicioni eshte pak i mundimshem.
Isaac Asimov (1920 - 1992)

Jeta eshte nje mesim i gjate mbi nenshtrimin.
James M. Barrie (1860 - 1937)

Jeta eshte ajo qe te ndodh perderisa je i zene duke bere plane tjera.
John Lennon (1940 - 1980), "Beautiful Boy"

Jeta eshte ZOO ne nje xhungel.
Peter De Vries

Jeta eshte nje semundje qe perhapet permes marredhenieve seksuale..
R. D. Laing

Jetesen e bejme nga ato qe marrim, jeten e bejme nga ato qe japim.
Sir Winston Churchill (1874 - 1965)

Jeta e pakontrolluar s’ia vlen te jetohet.
Sokrati (469 BC - 399 BC),

Jeta esthe nje seri e pathyer situatash te rrejshme.
Thornton Wilder (1897 - 1975)

Jeta eshte vetem nje pasqyre, dhe ate qe sheh aty duhet patjeter ta shohesh njehere brenda vetes.
Wally 'Famous' Amos (1936 - )

Jeta s’eshte e drejte. Eshte vetem me e drejte se vdekja, kaq.
William Goldman, "The Princess Bride"

Qellimi i jetes eshte te jetosh ne pajtim me natyren.
Zeno (335 BC - 264 BC),
Rrebele
Rrebele
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 484
Registration date : 06/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Rrebele Tue Jun 16, 2009 12:15 am

KANE THENE PER MIQESINE.

Fatkeqesite tregojne kush jane shoke te vertete.
Aristoteli (384 BC - 322 BC), Eudemian Ethics

Pa shoqeri askush s'do deshironte te jetoje, edhe po te kishte gjitha te mirat tjera.
Aristoteli (384 BC - 322 BC), Nichomachean Ethics

Nje
mik i mire mund t'ua thote per nje minute ne fytyre te gjitha problemet
qe ju keni. Mbase s'do ju duket aq mik i mire pasi t'ua kete thene te
gjitha.
Arthur Brisbane, "The Book of Today"


Te mos kesh shoket te pabarabarte me veten.
Confucius (551 BC - 479 BC), The Confucian Analects

Mos u mbro me gardh - mbaj shoqerine perreth.
Proverb Ceke

Mund
te besh me shume miq per dy muaj nese shpreh interesim per njerezit e
tjere se sa mund te besh per dy vjet duke u munduar t'i besh tjeret te
interesohen per veten tende.
Dale Carnegie

Mos
u mundo asnjehere te arsyetohesh - miqte e vertet nuk kane nevoje te
degjojne arsyetimet ndersa armiqte s'do te degjojne sidoqofte.

Elbert Hubbard (1856 - 1915)


Nese nuk i kupton karakterin nje njeriu - shiko miqte e tij.

Proverbe japoneze.


Ne mireqenie miqte tane na njohin neve; ne mjerrim i njohim ne ata.
John Churton Collins

Fatkeqesia te tregon se kush jane miqte tuaj te vertete.
Lois McMaster Bujold


Dua gjithmone te di cdogje mbi miqte e mi te ri dhe asgje mbi ata te vjetrit.
Oscar Wilde (1854 - 1900)


Miqte kane te gjitha gjerat e perbashketa.

Platoni (427 BC - 347 BC), Dialogues, Phaedrus


Mireqenia krijon miq - fatkeqesite i vene ne prove.
Publilius Syrus (~100 BC)

Miqte mund te vijne dhe te ikin - por armiqte grumbullohen gjithnje e me shume.

Thomas Jones (1892 - 1969)


Mos ec pas meje, une s'udheheq dot. Mos ec para meje, se mbase s'te ndjek. Ec prane meje dhe te behemi miq.

I panjohur (mendohet te jete thene nga Albert Camus)
Rrebele
Rrebele
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 484
Registration date : 06/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Rrebele Tue Jun 16, 2009 12:16 am

KANË THËNË PËR DASHURINE

Mos provo asnjëherë një dashuri që s’e ndjen, sepse dashurinë s’e komandojmë dot!
Alan WATTS

Mbase
ndjenjat që përjetojmë kur jemi të dashuruar pasqyrojnë një gjendje
normale. Të jeni të dashuruar tregon se si duhet të jetë një njeri në
të vërtetë.
Anton CHEKHOV (1860 – 1904)

T’i kesh frikën dashurisë do të thotë t’i keshë frikën jetës, dhe ata që i frigohen jetës janë tre pjesë të vdekur.
Bertrand RUSSELL (1872 – 1970), Martesa dhe morali (1929)

Dashuria
s’mjafton. Duhet të jetë themeli, gurthemeli – por në asnjë mënyrë
struktura e tërë. Është shumë e lakueshme, shumë e butë.
Bette DAVIS (1908 – 1989)

Pastërtia e mendjes do të thotë çiltërsi e pasionit, prandaj një mendje e pastër dashuron nxehtësisht dhe sheh qartë atë që do.
Blaise PASCAL (1623 – 1961)

Takimi i dy personaliteteve është si një kontakt i dy substancave kimike: nëse ka reaksion, të dyja transformohen.
Carl JUNG (1875 – 1961)

Të duash dhe të të duan do të thotë të ndjesh diellin nga të dyja anët.
David VISCOTT Si të jetosh me një person tjetër, 1974

Çdo dashuri që s’ka shoqërinë si pikënisje është si një mur i ndërtuar në rërë.
Ella W. WILCOX

Gjithmonë ka ca çmenduri në dashuri. Por poashtu gjithmonë ka ndonjë arsye në çmenduri.
Friedrich NIETZSCHE

Dashuria është triumfi i imagjinatës mbi inteligjencën.

H.L. MENCKEN

Ilaçi i vetëm i dashurisë është të dashurosh më shumë.
Henry David THOREAU


Pasioni e bën botën të rrotullohet. Dashuria vetëm e bën një vend më të sigurtë.
ICE T

Një fjalë na çliron nga të gjithë barrat dhe dhimbjet e jetës: ajo fjalë është “dashuria”.
SOFOKLIU

Dashuria ose është ose s’është! S’ekziston gjë e tillë si “dashuri e pakët”
Toni MORRISON (1931 -) Beloved

Dashuria
s’është vendim. Është një ndjenjë. Sikur të mundnim të vendosim kë të
duam do ishtë shumë më thjeshtë por shumë më pak magjike.
Trey PARKER dhe Matt STONE, South Park, Chef Aid, 1998


Duaji të gjithë, beso vetëm disa. Askujt mos i bëj keq.
William SHAKESPEARE (1564 – 1616),”All’s Well That Ends Well”


Mosha s’ju mbron nga dashuria, por dashuria, deri diku, ju mbron nga mosha.
Jeanne MOREAU

Pjesa më e dhimbshme e një dashurie është t’i falni gabimet njëri-tjetrit.
John SHEFFIELD
Rrebele
Rrebele
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 484
Registration date : 06/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Rrebele Tue Jun 16, 2009 12:17 am

KANE THENE PER SUKSESIN.

Cdo here mbani mend se vendimi juaj per te patur sukses eshte me i rendesishem se cdo gje tjeter
Abraham Lincoln (1809 - 1865)


Nese
A eshte sukses ne jete, atehere A eshte e barabarte me x plus y plus z.
Puna eshte x, y eshte loja; dhe z eshte te mbash gojen mbyllur.
Albert Einstein (1879 - 1955), Observer, Jan. 15, 1950

Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem.
Albert Einstein (1879 - 1955)


Eshte e mundur te deshtosh ne shume menyra...perderisa te kesh sukses eshte e mundur vetem ne nje menyre.
Aristotle (384 BC - 322 BC),

Pse te jesh burre - kur mund te jesh SUKSES?
Bertolt Brecht (1898 - 1956)


Nuk e dij cili eshte celesi i suksesit, por celesi i deshtimit eshte te mundohesh te kenaqesh cdokend.
Bill Cosby (1937 - )


Cfare
eshte paraja? Nje njeri eshte i suksesshem nese zgjohet ne mengjes dhe
bie te fleje ne darke, dhe ne mes ketyre dyjave ben ate qe deshiron te
beje.
Bob Dylan (1941 - )

Ekziston vetem nje sukses - te jesh ne gjendje te kalosh jeten ashtu si do vet.
Christopher Morley (1890 - 1957)

Suksesi vjen tek ata qe jane shume te zene duke e kerkuar ate.
Henry David Thoreau (1817 - 1862)
Rrebele
Rrebele
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 484
Registration date : 06/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:19 pm

1- Arti i te jetuarit eshte me shume mundje se sa vallezim.

2-Mbajeni mend keteThenie te mencura! Winkuhet pak per ta bere jeten te lumtur.

3-Nje keqeberes shpesh eshte ai njeri i cili ka lene dicka pa bere,dhe jo ai qe ka bere dicka.

4-Jini te kenaqur me perparimin edhe ne me te voglen ceshtje dhe mendoni se edhe nje arritje e tille nuk eshte e vogel.
ANTONINUS MARCUS

1-Virtyti eshte burim nga ku buron nderi.
CHRISTOPHER MARLOWE

1-Lumturia eshte ndermjetesja midis casteve te palumtura.

2-Nese i beni njerzit te mendojne se jane duke menduar,ata do ju duan,nesi i beni te mendojne me te vertet,ata do ju urrejne.

3-Ndershmeria eshte dicka e mire por nuk eshte dobiprurese per zoteruesin nese nuk mbahet nen kontroll.

4-Njerzit e sukseshem jane ata qe sajojne gjera qe vene ne pune pjesen tjeter te botes.
DONALD R.MARQUIS

1-Poetet e paformuar imitojne,te pjekurit vjedhin.

2-Ai qe do te qeverise te tjeret,se pari duhet te jete zot i vetes.
PHILIP MASSINGER

1-Njerezit u kerkojne t'i kritikoni,por ata duan vetem levdata.

2-A e dini se bashkebisedimi eshte nje nga kenaqesite me te medha ne jete?Por edhe ai ka nevoje per prehje.
3-Nje grua mund te fale nje burre per demin qe ai ben por ajo kurre nuk ia fal atij sakrificen qe ai ben per te miren e saj.
ANDRE MAURIOS

1-E kunderta e dashurise nuk eshte urrejtja por apatia.

2-Depresioni eshte paaftesia per te ndertuar nje te ardhme.
ROLLO MAY

1-Asgje nuk mund te dale nga nje artist po qe se nuk eshte njeri.

2-Ne demokraci nje parti gjithmone defton energjite e saj kryesore ne perpjekjen per te provuar se partia tjeter eshte e pazonja te perparoje dhe zakonisht te dyja ia dalin dhe kane te drejte.

3-Ajo cka njerzit cmojne ne bote nuk eshte e drejta por privilegjet.
H.L.MENCKEN


1-Karikatura eshte e verteta e vrazhdet.

2-Nje grua mendjeholle eshte nje thesar,nje bukuri e perkryer eshte fuqi.
GEORGE MEREDITH
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:22 pm

1-Dashuria eshte zjarr i furishem.Ate s'mund ta shuaj dot as uje i bekuar.Madje as gjaku. PREGELI

2-Dashuria?Ne fillim fjale te medha,pastaj fjale te pakta e ne fund fjale te shumta. PAJERONI

3-Te lutem,me duaj pak,ne qofte se deshiron te me duash gjate.
HERRIKU

4-Dashuria eshte celes qe tek njeriu cel cdo gje.
SANDI

5-Dashuria eshte i vetmi pasion qe nuk duron as te kaluaren,as te ardhmen.
BALZAK

6-S'ka dyshim qe dashuria eshte fshehtesi e pashpjegueshme.
MYSE

7-Asnjehere nuk dashuron mjaft,ne qofte se nuk dashuron shume.
PESHI

8-Njerzeve u pelqen me shume dashuria se sa martesa,per kete arsye romanet jane me argetuese se historia.
SHAMFORI
9-Te dashurosh do te thote te duash nje tjeter me shume se veten.
FERMAU

10-Dashnoret ne bote shohin vetem veten,harrojne se i shohin te tjeret.
BALZAK
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:23 pm

1-Te jesh i sinqerte eshte rol i veshtire i njeriut.
GORKI

2-Paksa sinqeritet eshte gje e rrezikshme,kurse shume eshte fatale.
WAJLDI

3-Njerezit falin cdo gje,vec sinqeritetin.
MARTOSHI

4-Te dobtit nuk mund te jene te sinqerte.
LA BRYERI

5-Eshte rrezik te jesh i sinqerte ne qofte se nuk je budalla.
WAJLDI

6-Mos ja hap zemren cdo njeriu.
KEMPSKU

7-Behu gjithmone i gatshem te thuash ate qe mendon,sepse edhe njeriu i poshter do te shmanget.
BLEJKI
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:24 pm

-Me mire nje emer i mire me pak pasuri se sa nje pasuri e madhe dhe emer te keq.
-Nuk eshte e mundur te fitohet pelqimi i te gjithve,mundohu te fitosh pelqimin e te mirve.
-Trupi yne eshte vetem nje banese ne kete jete(bote).
-Njeriu nuk jeton per te henger por han per te jetuar.
-Kush don te argetohet me djallin,nuk mund te gezoje krishtin.
-Mendimet e lira nuk dalin me dhune.
-Une edhe mund te fali,por nuk mund te harroj.
-Te keqite e kane zemren ne goje,te miret e kane gojen ne zemer.
-Deri sa te provosh te kunderten cdo njeri mbetet i mire.
-Koka e gruas eshte burri.Nje grua e ndershme eshte kurora e burrit te vet.
-Mendo daljen para se te futesh.
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:27 pm

• Jeta është e gjatë me vepra të vlefshme dhe domethënëse, ajo është e shkurtër nëse është me pasivitet dhe paaftësi.


• Atëherë kur njeriut i afrohet fundi i jetës së tij, e kupton se sa është e shkurtër jeta.


• Moralin tënd, sjelljen tënde, mund ta plotësosh vetëm atëherë kur ta krahasosh me sjelljen e shëmtuar të njerëzve të tjerë.


• Femra dhuratën më të bukur nuk e vendos në gisht, as në kasafortë... por ajo atë e sjell në jetë...


• Zoti na ka dhënë njerëz për të dashur dhe gjëra për të shfrytëzuar dhe jo gjëra për të dashur dhe njerëz për të shfrytëzuar!


• Mos harro kurrë se dashuria që ndjej për ty është si era: nuk do mundesh ta shohësh kurr por do ta ndjesh gjithmonë...Kudo që të jesh!


• Ndërmjet dy njerëzish që duhen me shpirt, dashuria nuk është garë, ska fitues e as humbës, nëse humbin a fitojnë këtë e gëzojnë ose e vuajnë të dy.


• Ajo që iku dje...
S'kthehet sot...
As me lutje ...
As me lot...
• Fati është nëna e suksesit ...Guximi është babai tij....


• Nëse nuk i përballon me mua kohët e vështira...Nuk meriton të jesh përkrah meje në kohë të mira...


• Jo çdo ditë është një ditë e mirë...
Por ka diçka të mirë në çdo ditë...


• Ndonjëhere dikush thotë diçka e cila i përshtatet përsosmërisht hapësirës së vogël bosh në zemrën tënde!


• Ndonjëher ne ndërtojmë mure jo për tu mbrojtur nga njerëzit ...
Por për të parë kush është aq i zoti sa ti shembi ato...


• Realiteti të ndal hapin. Por nuk ti pret këmbët!
Realiteti të lidh krahët... Por nuk të ndal ëndërrën!
Realiteti të ndal diellin...Por nuk të verbon shikimin!
Sa të kemi jetë çdo ditë është një mundësi e re...
Një hap i ri drejtë lumturisë!
• Trokas në dyert e kujtimeve.... dhe si për inat asnjë nuk hapet...dhe ashtu pres kot... derisa u ndëgjua një zë që më thotë :

Mos e kthe kokën pas sepse është e kotë... vazhdo përpara atje është një botë me bukuri dhe mistere plot...


• Do të zbardhet nata e mos u frikëso...Do të vijë agimi me stoli të çmuara...


• Krijuesi kurrë nuk do të marrë asgjë prej teje, pa të dhënë diçka shumë herë më të mirë nga ajo çfarë pate.....


• Kopshti vlerësohet nga lulet që ka e jo nga gjethet që bien andaj dhe ti vlerësoje jetën nga gëzimi që të ka fal e jo nga lotët.


• Jeta e gjatë është përvojë, pasuri e madhe dhe thesar njohurish. Çdo ditë që kalon mëson një mësim të ri në artin e jetës. Me të vërtetë zgjatja e jetës është begati për njerëzit e mençur.


• Nëse kujton të kaluarën ndalu te gjërat e mira që ke bërë, përkujtoji sukseset e tua që të lumturohesh. E nëse mendon të nesërmen kujto ëndërrat tuaja të bukura që të entuziazmohesh.


• Nata është e gjatë prandaj mos e shkurto atë me gjumin tënd, kurse dita është e pastër prandaj mos e njollos atë, me mëkatet e tua...
• Nuk ka mik më të mirë se sa koha! Është "Ilaçi" i vetëm që na mundëson të jetojmë me shpresën se problemet do të kalojnë.


• Ndodhin gjëra në jetë dhe çdo çast, çdo eksperience është e ndryshme...
Çdo njeri rastis vetëm një herë...
Nëse e le momentin të të ikë nga dora, të ka lënë përgjithmonë...


• S¡kur ta kishe zemrën time do e kuptoje ç'vlerë kanë të tjerët për mua...!


• Kam parë njerëz të blejnë ar dhe të thonë pas 5 minutash ... ka krizë!
Kam parë njerëz që nuk mund të blejnë as bukën dhe të thonë ... do ia dalim!


• Nëse s’e gjen zërin e fjalës sime në letër të shkruar... E gjen lotin e heshtjes sime në gur të gdhendur!


• Fëmija pyet babain
Ç'është “dashuria”?
- Rritu dhe do e mësosh...
Po “hidhërimi”?
- Rri i vogël mos ta provosh!
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:27 pm

= " Ajo qe mendon,u perket te gjitheve.... Ajo qe ndien,eshte jotja!
=Sekreti eshte te jetosh. . .Te buzeqeshesh e te mendosh qe e nesermja eshte nje dite me e mire. . .
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:28 pm

Bazat E Lumturisë
- Mos urrej asnjë njeri, sado që të gabojë ndaj teje!

- Mos u brengos asnjëherë dhe vetëm shtoji duatë!
- Jeto në thjeshtësi, sado që të jesh i ngritur!
- Mendo për të mira, sado që sprovat janë të shumta!
- Buzëqesh (vazhdimisht), edhe atëherë kur zemra të pikon gjak!

Këto janë të bukurat e lumturisë shpirtërore.

Përktheu: Ulvi Fejzullahu
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:28 pm

Nganjehere duhet te futesh ne boten e dikujt tjeter per te kuptuar se çfare i mungon botes tende...
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:28 pm

..Njerzit mund te kalojnë nje oqean pa lagur kembet,...por nuk munde te kalojne kurre jeten e tyre pa i lagur syte!
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:29 pm

Kurre mos nenvlereso ate qe ke sot, se mund t'a kerkosh neser po s'e gjen dot..
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:29 pm

Une nuk i trembem fjaleve kercenuese, por heshtjes se njerezve te ndershem...
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:29 pm

Ndonjehere themi qe jemi te merzitur kot,pa arsye..por thelle brenda vetes e dime shkakun perse....!
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:30 pm

Thenie te mencura! 359e8pk
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:30 pm

"Fati" eshte nje shpikje e Njeriut, per te justifikuar veshtiresite e jetes.
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:30 pm

eta është përralla
më e bukur
***
Aty ku dështojnë fjalët,
e merr fjalën muzika.
***
Shumica e njerëzve që do
të më ndjekin në rrugën
time, do të jenë fëmijët,
kështu që është mirë të
ecim ngadalë
***
Shumë këmbana është
mirë të vihen grumbull
me majë, derisa
të arrijnë në fund të
sipërfaqes së detit
***
Jeta e çdo njeriu
është një përrallë
e shkruar me dorën
e krijuesit
***
Thjesht të jetosh, nuk
mjafton… Njeriut
i duhet dielli, liria
dhe ndonjë lule

HANS CHRISTIAN ANDERSEN
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:31 pm

Gjithmonë do t'më dashurosh. Përfaqësoj të gjitha mëkatet që nuk ke guxim t'i bësh!

_Oscar Wilde-
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Snow Hristina Sat May 03, 2014 7:31 pm

Njeriu kalon gjysmen e pare te jetes se tij, duke shkateruar shendetin dhe gjysmen e dyte duke kerkuar te sherohet
Snow Hristina
Snow Hristina

Numri i postimeve : 35
Age : 28
Location : Bruksel
Registration date : 03/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie te mencura! Empty Re: Thenie te mencura!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi