Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vdiq babai i Mërgim Mavrajt-Kush ishte babai i Mërgim Mavrajt?

Shko poshtë

Vdiq babai i Mërgim Mavrajt-Kush ishte babai i Mërgim Mavrajt? Empty Vdiq babai i Mërgim Mavrajt-Kush ishte babai i Mërgim Mavrajt?

Mesazh nga Agim Gashi Fri Apr 03, 2015 6:35 pm

Vdiq babai i Mërgim Mavrajt-Kush ishte babai i Mërgim Mavrajt?


Vdiq babai i Mërgim Mavrajt-Kush ishte babai i Mërgim Mavrajt? Largea_mergim-mavraj-nuk-jemi-te-demoralizuar-medium1428069571


Ndërron jetë Mustafë Mavraj babai i futbollistit të njohur Mergim Mavraj! Sot në orën 04.15 pushoi së rrahuri zemra e atdhetarit të shquar Mustafë Mavraj, lajm që na tronditi shpirtin. Emigroi në Gjermani në vitet 70-ta, përpara se të emigroi në Gjermani kishte bë një kalim Ilegal në Shqipëri në shenjë mospajtimi me gjendjen e shqiptarëve në ish-Jugosllavi, edhe ne Shqipëri kishte pas një gjendje më të mjerueshme.
Në Gjermani punon pa u ndalur për familje dhe Kosovën, kur Presidenti Rugova themeloi LDK-në, pa asnjë hezitim u kyq dhe gjithnjë punoi me një fuqi të jashtëzakonshme shpirtërore që një ditë Kosova me vizionin rugovian të bëhet e pavarur, fati deshi të prekë dhe pavarësinë e Kosovës që ju gëzuar pa masë.
Familja ishte primare, ai donte që fëmijët të dinë dhe të ruajnë identitetin e tyre nacional, gjuhën dhe kulturën Ilirjane, të gjithë këto investime familjare u kurorëzuan me sukses, nga kjo frymë atdhetare u lind dhe u rrit edhe ylli i Kombëtares shqiptare Mërgim Mavraj, të cilin e shoqëroj që nga shkolla e futbollit për të rinj në regjionin Offenbach të Gjermanisë aty ku dhe jetonin. Edhe këtu mundi i rezultoi sukses. Duhet cekur se që nga paraqitja e sëmundjes së pashërueshme afër kishte familjen deri në frymëmarrjen e fundit. Në këto momente jemi me familjen dhe lutemi që humbjen të shndërrojnë në qëndresë shpirtërore. I lehtë i qoftë dheu i Kosovës që do ta mbuloj padrejtësisht!
Nga Suedia, Daut Kabashi, nip i të
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi