Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DailyMail: Rita Ora, ambasadore nderi e Kosovës (Foto)

Shko poshtë

DailyMail: Rita Ora, ambasadore nderi e Kosovës (Foto) Empty DailyMail: Rita Ora, ambasadore nderi e Kosovës (Foto)

Mesazh nga Agim Gashi Fri Jul 10, 2015 8:05 pm

DailyMail: Rita Ora, ambasadore nderi e Kosovës (Foto)


DailyMail: Rita Ora, ambasadore nderi e Kosovës (Foto) Largea_11708008_854112064677938_2519789117049630201_o1436540346


(E plotësuar) Pjesëmarrje e super-këngëtares nga Kosova me famë botërore, Rita Ora në inaugurimin e Ambasadës së Kosovës në Londër, nuk ka mund të mos vërehet nga mediat me prestigjioze botërore.
Është e përditshmja më e madhe britanike, DailyMail që i ka kushtuar rëndësi të madhe pjesëmarrjes së Ritës në këtë ceremoni, ku ishte e pranishme edhe presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.


DailyMail: Rita Ora, ambasadore nderi e Kosovës (Foto) Rit10074
Ambasadori i Kosovës, Lirim Graiçevci me Rita Orën

Po ashtu, Rita me vete mori edhe prindërit, gjë që nuk u la pa u përmendur edhe nga DailyMail.

“Rita, 24 vjeçare, do të jetë ambasadore nderi e Kosovë, titull ky i dhënë nga presidentja Atifete Jahjaga për kontributin e saj në afirmimin e vendit të saj”, shkruan DM.
DailyMail: Rita Ora, ambasadore nderi e Kosovës (Foto) Rit11564
Prinderit e Ritës me presidenten Jahjaga dhe ambasadorin Graiçevci

DailyMail: Rita Ora, ambasadore nderi e Kosovës (Foto) Rit10073
DailyMail: Rita Ora, ambasadore nderi e Kosovës (Foto) Rit10072
DailyMail: Rita Ora, ambasadore nderi e Kosovës (Foto) Rit10071
Rita Ora, ambasadore nderi e Kosovës në Londër (Foto)

Këngëtarja Rita Ora, është takuar ditën e premte me presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, në ambientet e reja të ambasadës së Kosovës në Londër.
Në këtë takim, të ftuar nderi kanë qenë edhe familja e këngëtares, ish-kryeministri britanik, Tony Blair së bashku me bashkëshorten Cherie.
Për këtë event, Rita Ora ka lënë stilin e saj ekstravagant të shfaqur sidomos kohët e fundit dhe vihet re me një fustan të zi të thjeshtë, i përshtatshëm për këtë takim.
24-vjeçarja do të bëhet ambasadorja e nderit për Kosovën, për kontributin e saj në ngritjen e vetëdijes për vendin e saj.
Këngëtarja në këtë takim ka thënë: “Jam rritur në Britani, një vend që më ka dhënë shumë dhe që i jam shumë mirënjohës. Por, në zemrën time do të ketë gjithmonë një vend për Kosovën, vendlindjen time”.
Ora është shprehur se është shumë me fat se ka mundësinë të udhëtojë në të gjithë botën dhe të shprehë origjinën e saj, duke i treguar botës se sa vend i bukur dhe mikpritës është.
Ndërsa, presidentja Jahjaga është shprehur: “Përtej talentit të saj, ne jemi shumë krenar dhe mirënjohës për faktin se ajo është një vajze e Kosovës që është krenar për rrënjët e saja. Është ura më e mirë mes Kosovës, vendit ku ka lindur dhe Britanisë, vendit ku u rrit dhe po jeton”.
Tony Blair, Atifete Jahjaga dhe Rita Ora në ambasadën e Kosovës në Londër
Ish kryeministri i Britanis, Tony Blair bashkë me këngëtaren me famë botërore, Rita Ora janë duke qëndruar në një aheng në Ambasadën e Kosovës në Londër, në një aheng të organizuar nga Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.
Ora dhe Blair, që të dy kanë lobuar shumë për cështjen e Kosovës. Ora ka bërë një spot në Kosovë duke prmovuar rinin e Kosovës dhe shtetin më të ri në Evropë, ndërsa Blair është njëri nga politikanët që më së shumti ka luftuar për kauzën e Kosovës.
DailyMail: Rita Ora, ambasadore nderi e Kosovës (Foto) Anb
DailyMail: Rita Ora, ambasadore nderi e Kosovës (Foto) Anb1
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi