Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AGIM GASHI - KËNGËTARËT SHQIPTAR A JANË PATRIOTA APO HAJNA TË ATDHEUT?

Shko poshtë

AGIM GASHI - KËNGËTARËT SHQIPTAR A JANË PATRIOTA APO HAJNA TË ATDHEUT? Empty AGIM GASHI - KËNGËTARËT SHQIPTAR A JANË PATRIOTA APO HAJNA TË ATDHEUT?

Mesazh nga Agim Gashi Sun Aug 09, 2015 7:43 pm

AGIM GASHI

KËNGËTARËT SHQIPTAR A JANË PATRIOTA APO HAJNA TË ATDHEUT?



AGIM GASHI - KËNGËTARËT SHQIPTAR A JANË PATRIOTA APO HAJNA TË ATDHEUT? Hqdefault
Unë vetë jamë këngëtar. Këngëtar, tekstshkrues, i komponoj vetë, dhe i kendoj vetë. I inqizoj me mjetet e mia dhe i fus në Youtube. Kurr nuk fitova asgjë, përveçse humbjeve edhe pse disa akuzojnë rëndë pa e ditë gjendjen time.
Po këngëtaret e estradave , emra të njohur të artit e muzikës shqiptare të cilët sot janë milionerë ose gjysmë milioner, a janë patriota apo edhe këta janë hajna si qeveritarët tanë?
Unë them se sot patriotizëm nuk ka. Për me e vertetue se a ka mbetë kund ndonjë patriot, duhet me na ra Serbia përsëri, e pastaj të shofim!
Kur ishte fjala te artistët e të gjitha ngjyrave, sidomos disa këngëtar të këngëve patriotike që u shëndrruan në milionerë, te ta ska mbetë më patriotizëm asnjë trohë.Këngët e bukura shqipe i shëndrruan në tallava dhe ato i këndojnë si disa hoxhollar të shkolluar për të trajnuar ushtar të ISIS-it. E them ketë, sepse akoma asnjë këngëtar apo artist nuk e ka deklaruar fitimin në shtetin ku jeton, pra atdheun e tyre dhe ti kryej obligimet e shtetit, tatimin në qarkullim dhe pronë. 
Pse të lejohen kështu këta emra? A është faji i estradave të ndryshme apo i shtetit? Mbaj mend në Gjermani, kur ndiqej penalisht emri më i njohur i sportit, teniserja Stefi Graf e cila Gjermanisë i kishte sjellë qindra medalje ari e argjendi. Ndiqej sepse e kishte mshefë tatimin duke ju ikë kështu obligimeve të shtetit. Pastar Boris Beker ë kishet bërë namin me fitoret e tij. Por shteti nuk ja pyeste namin kur ai e kishte vjedh shtetin. Ishin edhe qindra tjerë sportist e artistë me famë që denoheshin pa mëshirë, sepse Gjermnia ishte atdheu i të gjithëve dhe pa privilegje ndaj askujt. 
Por, prandaj Gjermania është shtet dhe do të qëndroj si shtet, ndersa ne as nister se kemi.
Unë ju porosis të gjithëve, sëpari shtetin, drejtohuni kah atdheu e kombi se historia se fal askend. Ju këngëtar, artist e lojtar, as mos ja filloni të kendoni e luani rrole patriotike nëse si kryeni obligimet ndaj atdheut. Jemi ngi me falsifikata të të gjitha kuzhinave të hajnisë e të korrupcioneve. Do të mbeteni përjetsisht tallavxhi e hajna të atdheut. Me shtrimin e iftareve dhe darkave të pakuptimta, nuk është kryerje e obligimit ndaj shtetit e as ndaj atdheut. 
More ska shtet të mirëfillt, se skishit pas kohë ju me u pispillos e depillos te Zoranat e Shkupit e Beogradit për të xhiruar spote mijëra euroshe pa i paguar tatimin e atdheut. Shof që disa pispillajka që vetes ja mbajnë aq lart, lavdërohen se gjoja i paska grimos nji Zoran apo edhe nji Dragan i këtyre qyteteve. Marrja e Zotit jeni bë e të mjerë. Atdheu nuk është muzikë turke, arabe, bullgare e serbe që ta vidhni saherë ju te doni. Madje, një ditë ndëgjova një këngë plotsisht me muzikë serbe e fjalë shqipe, nga një këngëtar teper i njohur i muzikës popullore. Bile lavdërohej si gjoja autor i tekstit, muzikës dhe i këndimit. Marre!
Bani lum e lum që nuk jamë unë dhe miqët e mij në shtet, se do ta kishit pague t´u këndu Hajredin Pashen. Tek atëherë do të ja dinit edhe rëndësinë atdheut. Kullotne derisa ta keni këtë garnitur hajnash.
Kështu si jeni, sot keni mbetë marrja e atdheut. Historia se harron askend!

09.08.15
Düren

 
AGIM GASHI - KËNGËTARËT SHQIPTAR A JANË PATRIOTA APO HAJNA TË ATDHEUT? Wall4
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi