Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

D E M O N S T R A T Ë N Ë SH K U P

Shko poshtë

D E M O N S T R A T Ë N Ë SH K U P Empty D E M O N S T R A T Ë N Ë SH K U P

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jun 22, 2009 2:33 pm

D E M O N S T R A T Ë N Ë SH K U P
M E M O T O N "BARAZI TË PLOTË KOMBËTARE"
MË 23 QERSHOR NË ORA 17.00
-TË PROTESTOJMË NËN FLAMURIN KOMBËTAR!
-PËR BARAZI TË PLOTË JURIDIKE DHE KUSHTETUESE
TË SHQIPTARËVE NË MAQEDONI!
-TË NGREJMË ZËRIN KUNDËR PABARAZISË DHE
PADREJTËSIVE TË SHUMTA KOMBËTARE!
-HESHTJA ËSHTË PRANIM, PRANDAJ BËHUNI EDHE JU
PJESË E KËSAJ PROTESTE!
Këshilli për Organizimin e Protestave

PËRKRAHJE DEMONSTRATAVE NË
MAQEDONI

Lëvizja për Bashkim pa asnjë rezervë i përkrah
demonstratat e paralajmëruara të popullit
shqiptar në Maqedoni.
Demonstratat e paralajmëruara të shumicës së
OJQ’ve dhe partive politike jashtëparlamentare
shqiptare në Maqedoni me moton “BARAZI TË PLOTË
KOMBËTARE” deri në realizimin e plotë të së drejtës
për vetëvendosje janë veprime të domosdoshme për
barazinë e popullit shqiptar i cili jeton në trojet e
veta nën Maqedoni.
“Lufta institucionale” të cilën e ndjekin partitë
institucionaliste shqiptare në Maqedoni jo vetëm që
nuk ka sjellë rezultate deri më tani, por as në të
ardhmen nuk do të sjellë ndonjë rezultat. Ajo nuk
është asgjë tjetër veçse luftë për privilegje që i sjellë
pushteti dhe mashtrim për popullin.
Shprehim bindjen se demonstrata e 23 qershorit do
të jetë vetëm kapitulli i parë i luftës jashtinstitucio -
nale për liri kombëtare, rrugës së vetme për popullin
shqiptar në Maqedoni drejt realizimit të aspiratave
të veta të drejta dhe të ligjshme.
L ë v i z j a p ë r B a sh k i m
Prishtinë, 22 qershor 2009
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi