Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alfred Marniku nga Klina është diagnostifikuar nga kanceri dhe kerkon ndihmë

Shko poshtë

Alfred Marniku nga Klina është diagnostifikuar nga kanceri dhe kerkon ndihmë Empty Alfred Marniku nga Klina është diagnostifikuar nga kanceri dhe kerkon ndihmë

Mesazh nga Lek Wed Dec 02, 2015 3:47 pm

Alfred Marniku nga Klina është diagnostifikuar nga kanceri dhe kerkon ndihmë 30uecqu


Nga Lekë Mrijaj

Mungesa e medikamenteve në spitale dhe e realizimit të analizave dhe ekzaminimeve të tjera si edhe ndërhyrjeve kirurgjikale specifike janë ndër problemet kyçe për spitalet tona të Kosovës ndaj edhe mjerisht pacijentet të sëmurë po ndeshën më këto probleme të kësaj natyre.
Konstatimin e kanë bërë shumë pacijent të Kosovës pikërisht edhe pacijenti i radhës Alfred Marniku që është Jurist i diplomuar dhe ish-futbollist shumëvjeçar i klubit futbollistik të “Dukagjinit” të Klinës i  cili tash e permbi 4 muaj lëngon – është diagnostfikuar me sëmundjën e kancerit dhe aktualisht për shkak të gjëndjes së tij të veshtirë shëndetësore urgjent është transferuar jashtë atdheut në Zvicërr për trajtim pikërisht në këto çaste  është transferuar në operim për të evituar rrezikun e  jetës.Gjëndja e tij dhe mundësitë e tija financiare janë të pakapshme-limituara pikërisht për ta përballuar kurimin - operimin Alfred Marniku babai i Laurit të vogël bukurosh dhe bashkëshort i Pëllumbeshës (  e cila ne statusin e saj posa ka hedhur këto fjalë: Qe nga momenti kur jemi njohur deri me sote kane kaluar 13 vite,bashke kemi kaluar shum veshtersi dhe sfida .Tani po kalojme veshtersin dhe sfiden e rradhes perseri sebashku me ndihmen e zotit familjes dhe gjithe te afermve.Suksese ne operacion sot jeta ime une dhe djali jone Lauri te duam dhe te urojm sherim te shpejt,jemi me ty me zemer dhe me lutje.Zoti te qendrofte prane dhe te ndihmofte) nga Krysheva e Madhe e Klinës me vënbanim të perkohëshëm në Prishtinë kërkojnë nga me të dashurit ,shokët dhe farefisi i tyre që të ju dalin në ndihmë në anë finaciare…
Jeta i ka peripetit e veta vertetë na sprovon me befasit e saja dhe më sfidat të rrezikshme ndaj duhet të jemi të qëndrueshem ,qëndresën nuk mund  ta bejmë-tejkalojm pa ndihmën  e Zotit dhe miqëve donatorë humanë ndaj për të gjithë ata që ndihmojnë të sëmuarin e diagnostifikuar nga kanceri Alfred Marnikun do u jemi mirënjohës e falenderues perjetësisht !
                                              Ketë mund ta beni në bankat  :
UBS-bank
Iban:CH320024524512207740c filialja ne Rheinfelden ne emer te gruas
Ardiana Qeta, per banuesit ne zvicer.
Iban-DE39100100100530206118 ne emer tim per banusit ne Gjermani
( Kosove Pro Kredit Bank ne emer te Alfredit  -acount nr : 1132145631000198).

ZOTI E BEKOFTË ALFREDIN DHE DONATORËT VULLNETËMIRË !

Lek

Numri i postimeve : 142
Registration date : 17/12/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi