Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alma Lama: Kur unë lash Vetëvendosjen u ofendova dhe u kërkua deportimi im

Shko poshtë

Alma Lama: Kur unë lash Vetëvendosjen u ofendova dhe u kërkua deportimi im Empty Alma Lama: Kur unë lash Vetëvendosjen u ofendova dhe u kërkua deportimi im

Mesazh nga Agim Gashi Fri Mar 18, 2016 5:53 pm

Alma Lama: Kur unë lash Vetëvendosjen u ofendova dhe u kërkua deportimi im

Alma Lama: Kur unë lash Vetëvendosjen u ofendova dhe u kërkua deportimi im Largea_largea_alma-lama14104472821458310510


Ish-deputetja e Vetëvendosjes, që vjen nga Shqipëria, Alma Lama, nuk ka pranuar të komentojë shumë për deportimin që i është bërë bashkëvendësit të saj Boiken Abazit.
Lama, që tash është deputete e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka thënë se kur ajo kishte lënë Vetëvendosjen, militantët e kësaj partie kishin kërkuar që ajo të deportohej në Shqipëri. Këtë Lama e konsideron si jo normale, dhe nuk shpreh asnjë solidarzimim me bashkëvendasin e tij, përderisa nuk i kërkojnë falje ish- partia e saj.
“Mendoj qe shteti dhe policia duhet te respektoje rregullat dhe ligjet për secilin qytetar të Kosovës dhe të huaj. Për rastin në fjalë nuk jam informuar nëse janë respektuar apo jo, por meqë vjen nga LVV nuk do të komentoj pa me kërkuar falje për gjithë sharjet e ofendimet që mi kanë bërë para ca kohësh, përfshirë dhe komente ku kërkohej depërtimi im. Pra no coment pa kërkim falje”, ka thënë Lama për mediat vendore.
Lama ishte deputete e Vetëvendosjes për një mandat, më pas la këtë parti për shkak të mos pajtimeve.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi