Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gecaj: LDK-ja dëshmoi se mund t`i amortizoj ata qyqar që duan ta shkatërrojnë me çdo kusht

Shko poshtë

Gecaj: LDK-ja dëshmoi se mund t`i amortizoj ata qyqar që duan ta shkatërrojnë me çdo kusht Empty Gecaj: LDK-ja dëshmoi se mund t`i amortizoj ata qyqar që duan ta shkatërrojnë me çdo kusht

Mesazh nga Agim Gashi Sun May 29, 2016 12:06 pm

Gecaj: LDK-ja dëshmoi se mund t`i amortizoj ata qyqar që duan ta shkatërrojnë me çdo kusht


M. Lakna

Gecaj: LDK-ja dëshmoi se mund t`i amortizoj ata qyqar që duan ta shkatërrojnë me çdo kusht Largea_13301481_1727136247565158_3152868272259363902_o1464508561


Zëvendësministri i Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj nëpërmjet një postimi në Facebook, shkruan se LDK-ja gjatë konventës së djeshme e ka dëshmuar se është e hapur dhe me korrektësi e pranon mendimin ndryshe.
Sipas tij, LDK-ja mbetet partia më serioze dhe alternativa më e besueshme për shtetndërtim.
“LDK dëshmoi dje se e flet dhe e kupton më së miri demokracinë. Lidhja Demokratike e Kosovës është parti e cila dje e ka dëshmuar se është e hapur me korrektësi dhe pa hezitim ndaj mendimeve ndryshe, se është fleksibile dhe tolerante ndaj qasjeve ndryshe. Mbi të gjitha LDK në mbledhjen e saj e dëshmoi se e ka energjinë e rikonsolidimit pa shumë zhurmë, por me shumë punë, të një koncepti partiak vital të fuqishëm dhe funksional, për të mbetur partia më serioze dhe alternativa më e besueshme, për sfidat e shtetndërtimit dhe integrimeve evropiane”, shkruan Gecaj në profilin e tij në Facebook.
Tutje Gecaj thotë se LDK-ja është e tillë sepse përvoja e saj është më e gjata, më e përvujtshmja, por edhe më e denja dhe më e begatshmja se e cilësdo parti tjetër në hapësirat shqiptare.
“LDK dje në mbledhjen e saj dëshmoj se shumë vite të kaluara të veprimtarisë partiake ajo nuk i ka harruar, as nuk i kanë shkuar huq. Jo, urtinë largpamëse dhe guximin pragmatik i ka të deponuara në bagazhin e saj dhe ato përvoja i nxjerr sa herë t’i duhen për ti amortizuar me zotnillëk ata qyqar që duan ta shkatërrojnë me çdo kusht, për ti mbajtur larg ata plëngprishës të cilët në emër të mendimit ndryshe duan të ndryshojnë çdo gjë, por kurrë nuk i ndryshojnë mendimet e tyre kryeneçe”, thekson Gecaj.
Për zëvendësministrin Bajram Gecaj, LDK është e tillë sepse përvoja e saj është më e gjata, më e përvujtshmja, por edhe më e denja dhe më e begatshmja se e cilësdo parti tjetër në hapësirat shqiptare. LDK ka shumë përvojë për të bërë shumë gabime.
“Historinë e kam dëshmitare për këtë. LDK ka shumë intelektual për të qenë kundër intelektualëve. Memoria e saj partiake dhe politike është vlerë e jona nacionale që ne sot në LDK dhe të tjerët që po na bashkëngjiten e kemi borxh nacional e shtetëndërtuese, ta ruajmë e ta kultivojmë. LDK ishte dhe është fanar i prouesternizmit. LDK është e para parti në Ballkan që e ka mësuar dhe kuptuar gjuhën e demokracisë. Dje ajo e dëshmoj se këtë gjuhë e flet dhe e kupton më mirë se cilado parti tjetër”, përfundon Gecaj shkrimin e tij./BS
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi