Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja se çka i shkruan një komentues Shefqet Krasniqit në Facebook, pasi ai postoi këtë gjë

Shko poshtë

Ja se çka i shkruan një komentues Shefqet Krasniqit në Facebook, pasi ai postoi këtë gjë Empty Ja se çka i shkruan një komentues Shefqet Krasniqit në Facebook, pasi ai postoi këtë gjë

Mesazh nga Agim Gashi Fri Jun 17, 2016 10:07 pm

Ja se çka i shkruan një komentues Shefqet Krasniqit në Facebook, pasi ai postoi këtë gjë Shefqeti

Ja se çka i shkruan një komentues Shefqet Krasniqit në Facebook, pasi ai postoi këtë gjë

Imami Shefqet Krasniqi tashmë i njohur për ligjeratat e tij me karakter të ashpër fetar, së fundmi ka reaguar edhe ndaj lojtarëve të kombëtares dhe tifozëve që bartnin flamurin kombëtar.
Mirëpo në njërën nga portalet, një komentues ka zgjedhur një formë të veçantë për t’i reaguar Imam Krasniqit.
Ai ka zgjedhur që kundërshtitë ndaj Hoxhës t’i shprehë nëpërmjet një poezie, transemton Infokusi, të cilën e ka botuar nën emrin Mal Uka dhe të cilën po ua japim të plotë në vijim.


Mal Uka


Ore Hoxhe ore halabak
Cka tka hi hoxhe dreqi nbark
eshte kah te nguce spo tle rahat
Nale turrin ore sjap


Nale turri o faqezi
Me flamur je ne anmiqesi
cka po lype more shejtan
Ate flamurin qe ashte me hane
Shko nstamoll turkish e gjane


Flamur te huej nuk don shqipetari
E ka te vetin si qilibari
Kuq e zi tfituem me gjak
Ne lufte me turq o halabak!


Edhe hymnin tonin e kemi
Kur ta nishe hoxhe ty tbjen veremi
E leshojme zanin e rrisim qefin
Bashk e knoj une me zefin


Hoxhe po flet e zap spo ki
Kaka kolla a ki pi
Sjan marue hoxhe ne Arabi
Ne amerike me kryq permi


Pse Ti hoxhe nuk po ece dathe
Kepuce lekure thiu hoxhe pse ke math
Shalli ne krye ku ashte maru
Kallxo hoxhe cka je ka thu


TI hoxh pyka mos ki maras
Grueja e jote Adi Adas
Edhe breket jo veq patika
Kqyre hoxho qka po te veshe Qika


Fjalen te funit Hoxhe me ta thane
E vrafsh vehten ne drite me hane
E do gezohet populli mare
Thone vrau vehten nje hoxhe magare !
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 68
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi