Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kush tha që recesioni nuk i prek yjet?!

Shko poshtë

Kush tha që recesioni nuk i prek yjet?! Empty Kush tha që recesioni nuk i prek yjet?!

Mesazh nga Agim Gashi Tue Aug 18, 2009 5:35 pm

Kush tha që recesioni nuk i prek yjet?!

E përgatiti: Diella XHOKLI


Kush tha që recesioni nuk i prek yjet?! Juliaaa

Nëse keni menduar që yjet e kanë lehtë në kohën e recesionit që e ka kapluar botën, e keni pasur gabim. Shumicës së aktorëve, madje edhe atyre të kategorisë "A", lista e honorareve ose iu është zvogëluar goxha, apo në rastin më të mirë, u kanë mbetur sikur që e kishin më parë, pas asnjë mundësi të rritjes, të cilën yjet në të shumtën e rasteve e kërkojnë. Në të vërtetë, shkaku i kërkesës për rritje, i ka kushtuar, Julia Roberts-it, me humbjen e rolit në komedinë "Kufizimet në martesë ", të cilën porducentët për shkak të "arsyeve financiare" ia dhanë shumë më të lirës, por pak më atraktives, Sandra Bullock-it.
Kush tha që recesioni nuk i prek yjet?! Jjj
Julia Roberts
Will Smith njëherë refuzoi, pastaj ndërroi mendje
Gjëja e njëjtë përpak i ndodhi edhe Will Smith-it, i cili herën e parë rolin në filmin "Të pandalalshmit" e refuzoi, por pastaj e pranoi në honorarin e ofruar, i cili nga 20 milionë dollarë që ai i kërkon vazhdimisht që të luaj në film, dallon për më shumë se 20 përqind. Por, siç flitet te kolegët 'xheloz', për Will Smith-in ky ka qenë vetëm një 'lëshim i shkurtër'-pasi që ai për filmat e radhës do të kërkojë shumën e zakonshme, të cilën premtoi se nuk do ta rrisë. Aktorët e ri të shkollës hollivudiane kanë mbetur 'pa' shumat e zakonshme, madje edhe Brad Pitt dhe George Clooney, të cilëve varësisht nga statusi i aktorit i janë zvogëluar 'gradat' e pagesës.
Kush tha që recesioni nuk i prek yjet?! Willi
Will Smith
Yjet televizive, të padëmtuar
Nuk mund të konsiderohet informacion i çuditshëm, që honoraret e yjeve televizive të mbesin ashtu siç kanë qenë; për ta ky vit, nuk do të sjell rritje, por as zvogëlim të rrogave. Më i pasuri nga kjo radhë pa dyshim që është djaloshi me imigjin e krijuar tashmë dhe me serialet 'e lehta', Charlie Sheeen, i cili për secilin epizodë që e incizon të "Dy mashkuj e gjysmë " e merr shumën marramendëse 875 mijë dollarë, (dy herë më shumë se sa 'shtëpiaket e dëshpëruara' Teri Hatcher, Eva Longoria, Felicity Huffman dhe Marcia Cross). Sheen në çdo hap është duke e përcjell nga 'krijesë' e famshme e Hollivudit, Kiefer Sutherland, i cili për epizodën e serialit "24" i merr pak më shumë se gjysmë milionë dollarë.

Kush tha që recesioni nuk i prek yjet?! Char
Charlie Sheeen
Hugh Laurie më i paguar në SHBA se sa në Ishull
Në skaj të ekzistencës nuk është as Hugh Laurie, përkatësisht Dr. House i popullarizuar, i cili në territorin amerikan ka rritur të sigurojë një honrorar shumë më të madhe se sa që e kishte në Ishull. Për një epizodë të mjekut Laurie ai i merr 400 mijë dolara. Këtë shumë, edhe pse 'askush' nuk e di saktësisht dhe si, e marrin edhe dy detektivët të cilët i përcjellim në programin e NBS-cë. Bëhet fjalë për 'detektivët' Mariski Hargitay dhe Chris Meloni, të cilët i luajnë rolet e detektivëve Olivie Benson dhe Elliot Stabler-it në serialin e mirënjohur policor të NBC-së "Zakon dhe rregull: Departamenti për viktima".
Kush tha që recesioni nuk i prek yjet?! Hugi
Hugh Laurie
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi